WordPress Eklentileri

Popüler WordPress Eklentileri

Milyonlarca web sitesinde içerik oluşturmak ve oluşturulan içeriği düzenlemek için kullanılan kullanıcı dostu WordPress, son yılların en çok kullanılan İçerik Yönetim Sistemleri (CMS) arasında yer alıyor.

WordPress kullanıcılarının farkında olması gereken en önemli şey harika görünen bir web sitesine sahip olmanın sanal dünyada görünür olmak için yeterli olmayacağını bilmeleridir. Web sitesinin görünür olmasını veya basit tabirle çok fazla tık almasını sağlayan şey WordPress’in sunduğu SEO araçlarıdır. Kullanılan SEO araçları web sitesinin Google ve Bing gibi tarayıcılarda üst sıralarda görünmesini sağlar.

WordPress’in son yıllarda dev şirketler ve milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılmasının en büyük sebeplerinden biri; web sitesinin üst sıralarda görünmesini sağlayan farklı farklı eklentilere sahip olmasıdır. Ayrıca WordPress bu eklentileri sürekli olarak güncellemektedir.

WordPress eklentiler sayfasında yaklaşık olarak 50 bin eklenti yer alıyor. Bu yazımızda web siteleri için en faydalı ve WordPress için en güncel SEO eklentileri konusunu sizler için ele alacağız.

WordPress Sitem İçin Gerekli Eklentiler

Kişisel ya da kurumsal web sitelerinin hem daha kullanışlı hem de görsel açıdan daha iyi görünmesini sağlayan WordPress eklentileri kolay kullanımı sayesinde pek çok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. WordPress sitesinin ilk kuruluşunda kullanılması gereken uygulamalar ve eklentiler bir sitenin özelliklerini ve işlevselliğini genişletirken aynı zamanda kullanıcı dostudur ve kurmak için herhangi bir kod benzeri bir şey yazmaya gerek yoktur.

Web sitelerine farklı özellikler kazandıran eklentiler, arama motoru düzenlemesi, içerik yönetimi gibi birçok özelliğin düzenlenmesini kolayca düzenlenmesini sağlamaktadır. Benzer işlemleri bu işlerden anlayan birine yaptırmak istediğinizde binlerce lira harcamanız gerekebilir ancak WordPress’in eklentileri sayesinde daha düşük ücretlerle kendiniz yapabilirsiniz.

WordPress siteniz için en gerekli SEO araçları nelerdir diye soracak olursanız işte bu sorunun cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

1.      Contact Form 7

Web sitenizde iletişim, fiyat teklifi, şikâyet gibi birçok farklı form oluşturmanızı sağlayan ücretsiz bir WordPress eklentisidir. WordPress’in resmî sitesindeki en popüler eklentiler arasında ilk sıralarda yer alır.

2.      Yoast SEO

Arama motorlarında, site optimizasyonu sağlamak için onlarca eklenti yüklemeden, tek bir eklenti ile optimize etmenizi sağlayan Yoast SEO ücretsiz bir WordPress eklentisidir.  5 milyondan fazla yüklemeye sahip eklenti sahip olduğu özellikler sayesinde sitenizin meta verisinden yeniden yönlendirmeye kadar her şeyi basit ve kolay bir şekilde yapmanızı sağlar.

3.      Elementor Web Site Builder

Adından da anlaşılacağı üzere Elementor ücretsiz bir web site oluşturucu eklentisidir. Kodlamalara gerek duymadan yüzlerce hazır şablon arasından istediğinizi seçerek, dilediğiniz yere yerleştirebilirsiniz. Böylece istediğiniz ögelere sahip farklı özelliklerde web sitesi oluşturabilirsiniz.

4.      WordPress Importer

Bu eklentiyle web sitenizdeki yazı, sayfa, kategori gibi birçok verinin yedeğini alabilirsiniz. Böylece verilerin kaybolması, silinmesi gibi durumlarda kaldığınız yerden rahatlıkla devam edebilirsiniz.

5.      Akismet Spam Protection

İnternet sitenizin çok daha güvenli hale gelmesini sağlayan bir eklentidir. Kullanıcı dostu bu eklenti sayesinde sitenize gelen gereksiz ve spam yorumlar engellenmiş olur.

Web Sitelerinde Olmazsa Olmaz 5 Eklenti

Herkes sitesinin her açıdan çok iyi olmasını ister. İyi görünen ve performans açısından iyi sonuçlar elde edilebilecek bir web sitesine sahip olmak için WordPress’in sunduğu olmazsa olmaz eklentiler vardır. Her konuyla alakalı binlerce eklenti bulunabilir. Fakat eklentileri seçerken dikkat edilmesi gereken şeylerin başında, diğer kullanıcıların yorumları geliyor. En popüler ve en çok olumlu yorum almış eklentiler gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Web sitesinin daha iyi hale gelmesini sağlayan, konulan hedeflere ne kadar yakın olduğunun görülmesini ve arama motorlarında ne durumda olduğunu gösteren site optimizasyonu araçlarından, sitede iletişim formu oluşturmaya yarayan araçlara kadar web sitelerinde olmazsa olmaz 5 eklentiyi sizler için açıkladık.

1.      WooCommerce

Satış yapmak için bir site kurduysanız, bu eklentiyi mutlaka sitenize kurmalısınız. WooCommerce eklentisi sitenizin online bir mağazaya dönüşmesini sağlar. Bu sayede her çeşit ürünü siteniz üzerinden satabilirsiniz. WordPress’in en popüler e-ticaret eklentisidir.

2.      Jetpack – WP Güvenliği, Yedekleme, Hız ve Büyüme

Bu eklenti sayesinde sitenize kaç kişinin girdiğini günlük olacak takip edebilirsiniz. Ayrıca birden fazla WordPress siteniz varsa Jetpack yönetim panelini kurarak sitelerinizi tek bir panel üzerinden yönetebilirsiniz. Sitenizi bağladıktan sonra sitenizde yer almayan güvenlikten sosyal medya paylaşımlarına kadar 28 farklı özelliği ücretsiz olarak rahatça kullanabilirsiniz.

3.      Really Simple SSL

Bu eklenti sayesinde WordPress’teki SSL ile ilgili yaşadığınız sorunlar giderilmiş olur. Sitenizin URL’sini Https ile değiştirir.

4.      Contact Form by WPForms – Drag & Drop Form Builder for WordPress

WPForms web siteniz için iletişim formu oluşturmanızı sağlar. Basit, sürükle bırak kullanımı sayesinde birkaç dakika içinde güzel görünümlü iletişim, abonelik formları gibi birçok formu oluşturabilirsiniz.

5.      Wordfence Security – Firewall & Malware Scan

Web sitenizi saldırılardan korumak için mutlaka kurmanız gereken koruma eklentilerinin başında gelen bu eklenti sitenizin güvenliğini en iyi şekilde sağlar ve korur.

Sitemi Daha İyi Hale Getirmek İçin Eklentiler

Web siteniz için doğru WordPress eklentilerine sahip olmak ve düzgün yapılmış SEO ayarları sitenizin daha iyi hale gelmesini sağlarken aynı zamanda hedeflediğiniz noktaya daha kolay gelmenize de yardımcı olur. Bu yazımızda sitenizi daha iyi hale getirecek, sizler için son derece faydalı olacak eklentileri seçtik ve detaylı bir şekilde açıkladık.

All in One SEO Pack

WordPress siteniz için XML site haritası desteği, dahili API desteği, otomatik meta etiketi oluşturma gibi birçok desteğe sahip eklenti sayesinde sitenizin bütün SEO ayarlarını kolayca yapabilirsiniz.

WP Fastest Cache

Kurulumu oldukça kolay ve basit kullanıma sahip bu eklenti sayesinde sitenizin hızını ciddi oranda arttırabilirsiniz.

WP Super Cache

WordPress sitenizdeki sayfaları statik HTML’e dönüştüren bu eklentiyle ziyaretçileriniz sayfaları daha hızlı yükleyebilirken siz de sunucu kaynaklarını daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Öne çıkan web sitesi tasarım çalışmalarımıza bakın
1.000’den fazla müşteri için oluşturduğumuz güzel web sitelerinden bazılarına göz atın.
WordPress desteği ve bakımı sunuyoruz
WordPress uzmanlarından oluşan ekibimiz tarafından desteklenen planlarla devam eden bakımın stresinden kurtulun.
Google Değerlendirme Notu
5.0
207 yoruma göre
js_loader