WordPress Eklentileri

En İyi WordPress Üyelik Eklentileri Nelerdir?

Birçok WordPress üyelik eklentisi, araştırıldığında cazip gelebilir. Ancak öncelikle bilinmesi gereken konular ‘En iyi WordPress üyelik eklentileri nelerdir?’ ve ‘Hangileri tercih edilmelidir?’ soruları oluyor. Bu nedenle web sitesinin alt yapısını oluşturmak isteyen birçok girişimcinin kafası bu konuda karışıyor.

WordPress, günümüzde yaygın olarak kullanılan bir web sitesinin, alt yapısını oluşturmak için tercih edilen uygulamadır. WordPress eklentileri birbirinden farklı ve avantajlı fırsatlarla beraber gelmektedir. Ancak her WordPress eklentisi ayrı özellikler sunabilir. Bazense aynı özellikleri barındırmaları da mümkündür.

Ücretsiz WordPress Eklentileri

Ücretsiz WordPress üyelik eklentileri, bütçesi olmayan ve sektöre yeni atılan girişimcilerin yoğun olarak araştırdığı eklentilerdir. Henüz web sitesini yeni oluşturan ve WordPress uygulamasının avantajlarından faydalanmak isteyen kullanıcılar için ücretsiz üyelik oluşturma işlemi yapabileceğiniz WordPress uygulamalarına konun devamında yer verdik.

User Role Editor

Sitenizdeki kullanıcıların yetkilerini kontrol etmenize ve bu yetkileri düzenlemenize yarayan WordPress eklentisidir. Bu eklenti sayesinde kullanıcılarınızın yetkilerini kısıtlayabilir ya da daha fazla yetki verebilirsiniz.

Adminimize

Aynı şekilde kullanıcı yetkilerini düzenleyen bir eklentidir. Bu fonksiyonun yanı sıra yönetim panellerindeki gereksiz özellikleri kapatabilir. Daha sonra sade yönetim panellerini kullanarak içerik üretimini sağlayabilirsiniz.

Members

Members eklentisini sitenizde aktif hale getirdiğinizde farklı kullanıcılarla etkileşim yakalama konusunda daha aktif olursunuz. Kullanıcı konusunda yönetimin elinizde olmasını ve kullanıcı giriş çıkışlarını kumanda etmenizi sağlar.

User Switching

Çok kullanıcılı sitelerde hesaplar arasında dolaşmanızı kolaylaştırır. Eğer çok fazla hesaba giriş çıkış yapıyorsanız, bu eklentiyi kesinlikle kullanmalısınız. Kullanıcı hesaplarına tek tıklamayla giriş yapmanızı sağlayan bu eklenti işinizi oldukça kolaylaştırıyor.

Peter’s Login Redirect

Sitenize üye olan kullanıcıların üyelik oluşturma işlemlerini tamamladıktan sonra gerekli sayfalara yönlendirilmesini sağlamak için bu eklentiyi kullanabilirsiniz.

Advanced Access Manager

Sayfanızdaki kullanıcıların sınıflandırılması ve bu sınıflardaki kullanıcıların hangi sayfalara ve içeriklere yönlendirileceğini belirlemek için bu eklentiyi de ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

WP-Members

Wp-members sayesinde birçok içeriği üreterek, para kazanabileceğiniz bir eklentidir. Kulüp, dernek ve bültenler oluşturarak rahatlıkla para kazanabileceğiniz bu eklenti de ücretsizdir.

Basit Üyelik Eklentileri|2022 WordPress

WordPress eklentileri arasında ücretli veya ücretsiz olarak kullanabileceğiniz birçok eklenti bulunmakta. Ancak bu başlıkta sizler için en basit şekilde ve rahat kullanabileceğiniz WordPress eklentilerinin listesini vereceğiz.

Restrickt Concent Pro

Restrickt Consent eklentisinin üst versiyonu olarak geliştirilen Restrickt Concent Pro eklentisi ücretli olarak kullanılan bir eklentidir ve ücretleri aylık 30 dolar ve yıllık 200 dolardır. Bu eklenti sayesinde içerikleriniz üzerinden para kazanmanız mümkündür.

Learn Dash

Learn Dash genellikle online ders ve uzaktan eğitim paketi satmak için kullanılan bir WordPress eklentisidir. Aynı zamanda grup eğitimleri sayesinde eğitim grubu oluşturabilir, bireysel kullanıcılarla ve grup eğitimi talep eden kullanıcılarla temas kurabilirsiniz.

S2Remember

Web sitenizde Premium planlar sunarak, kullanıcılara sunacağınız hizmetleri çeşitlendirmenizi sağlar.

İnternet Siteme Üyelik İçin Eklenti Var Mı?

WordPress web sitenizde kullanıcıların ve sizin aktif olarak ilgilendiğiniz bütün uygulamalar ile ilgili eklentiler barındırmaktadır. Üyelik oluşturma işlemleri için eklenti gerekli mi? Bu soru bu bağamda sık sorulan sorular arasında yer alıyor. Cevabı ise evet web sayfanızda üyelik oluşturma seçeneklerini barındırmak için bir takım WordPress eklentilerini kullanmalısınız. Kayıt işlemi ve üyelik işlemi gibi uygulamaları bu eklentiler sayesinde kolaylıkla oluşturabilirsiniz. İşte üyelik ve kayıt işlemleri için gerekli olan WordPress eklentileri;

  1. Membership
  2. Ultimate Member
  3. Simple Membership
  4. Conect Restriction
  5. Members

Bunlar web sitenizde üyelik ve kayıt işlemleri için kullanabileceğiniz WordPress eklenti seçeneklerinden sadece birkaçı farklı eklentilerin bazılarında yine aynı özelliği bulabilirsiniz.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Öne çıkan web sitesi tasarım çalışmalarımıza bakın
1.000’den fazla müşteri için oluşturduğumuz güzel web sitelerinden bazılarına göz atın.
WordPress desteği ve bakımı sunuyoruz
WordPress uzmanlarından oluşan ekibimiz tarafından desteklenen planlarla devam eden bakımın stresinden kurtulun.
Google Değerlendirme Notu
5.0
207 yoruma göre
js_loader