SEOWordPress

WordPress Seo Rehberi

1 Yorum

WordPress SEO eklentileri kullanın

WordPress için en iyi seo eklentileri olarak All in One SEO Pack, Yoast SEO yada popüleritesi gittikçe artan Rank Math seo eklentisini tavsiye edebilirim. Bu eklentileri kullanarak, anahtar kelimelerinizi içeriğinizde geçirmek için size yardımcı olacak araçlar bulunmaktadır. WordPress bir site için seo çalışması yapmayı düşünüyorsanız bildiğiniz ve sizin için kullanımı kolay eklenti tercihinde bulunun.

XML Site Haritası kullanın

Arama motorlarının sitenizi tararken ilk olarak site haritanıza baktığını biliyormuydunuz? Site haritası kullanarak google’a neyin indexlenip neyin indexlenmeyeceğini söyleyebilirsiniz.  XML, HTML gibi bir işaretleme dilidir. WordPress için XML site haritaları oluşturmanın bir çok yolu bulunmaktadır. Bunlardan en pratikleri All in One SEO Pack yada Yoast SEO gibi popüler eklentilerin içerisinde bulunan site haritası modüllerini aktif etmektir. Bu eklentileri tercih etmez iseniz WordPress Plugin sitesinden arama kutucuğuna Sitemap yazmanız yeterli olacaktır.

İç ve dış linklemelere önem gösterin

Oluşturduğunuz içerik için iç ve dış bağlantıları kurmak siteniz için en önemli şeylerden birisidir. Bağlantı(link) verirken bilmediğiniz ve güvenmediğiniz sitelere link vermek tehlikeli olabilir. Sitenize giren ve sayfalarınızı dolaşan kişinin ilgili başka bir sayfaya yönlendirmek sitenizde geçirilen zamanı arttıracağı için Seo puanınızı olumlu etkileyecektir.

WordPress Site Hızlandırma gibi teknikleri kullanarak sitenizi maksimum seviyede hızlı açılmasını sağlayın. Mobilinizi sürekli kontrol edip hataları giderin. Ve kullanıcı deneyimini iyileştirmek için rakiplerinizi sık sık inceleyin.  Blog bölümü açıp sürekli içerik girin. Girdiğiniz içeriklerin okunabilir olması, site tasarımının şık olması ve en önemlisi yazıların hızlı açılması en önemli yöntemlerden birisidir.
Gerekmedikçe backlink kullanmayın. Bir site kolay kolay size referans olmaz. Gerçekten kaliteli içerik ürettiğinizde makaleniz başkaları tarafından paylaşılacaktır emin olun.

SEO; hazırlanan web sitesinin arama motorlarında (en popüler Google) üst sıralarda yer alma hizmetidir. Aslında bu hizmeti insanlar farklı şekillerde nitelendirmektedir.

SEO ile SEM (Reklam vermek) kavramları arasında fark büyüktür. Organik olarak aramalarda çıkmak istiyorsanız ve her ay yüksek tutarlarda ücret ödemek istemiyorsanız o halde sitenize arama motoru optimizasyonu yaptırarak sitenizi üst sıralara çıkarabilirsiniz.

SEO; arama motorlarında organik olarak daha üst sıralara çıkmaya verilen genel bir isimdir. Google, Yandex, Bing gibi popüler arama motorlarında sitenizin daha üst sıralarda yer almasını sağlamaktayız. Çalışma öncesinde aylık / yıllık olarak hedefler belirlenmektedir. Hedefler içerisinde anahtar kelimelere de yer verilmektedir. Belirlenen anahtar kelimeler analiz edilerek yapılacak çalışmanın prensiplerini birlikte incelemekteyiz.

Belirlenen anahtar kelimelerde; rakiplerin yaptığı çalışmalar incelenmektedir. Rakipleriniz sizler için bir önizlemedir. Yapacağımız araştırmalarla dönüşüm oranı yüksek kelimeleri de dahil ederek çalışmanın para kazandırması yönünde analizleri gerçekleştirmekteyiz.

Yaptığımız analizler sonucunda hedefler belirlenir. SEO ekiplerimiz; çalışmalara başlamaktadır. Sonraki aşamada satın alınan pakete göre raporlamalar sunulmaktadır. Raporlamalar; müşterilerin anlayacağı şekilde hazırlanmaktadır. Analiz aşaması, sıralama aşaması ve projenin teslim aşamasındaki tüm detayları müşterilerimize aktararak proje sürecini

SEO ile Reklam Vermek Arasındaki Fark

İnternet siteleri üzerinden bir çok yere reklam verebilirsiniz. Sosyal medya reklamları, site reklamları, arama motoru reklamları, yerel rehber reklamları ve bu şekilde birçok içerik de reklamınızın yer almasını sağlayabilirsiniz. Reklamların bütçesi, maliyeti ve geliri tam olarak hesaplanamamaktadır. Çünkü geri dönüşümün ne olacağınız hiçbir zaman bilemeyiz. Elbette ki geri dönüşler olacaktır fakat kısıtlı bütçeler için yada zorlu sektörler için reklam iyi fikir olmayabilir.

SEO ile beraber reklam seçeneğini kullanmak her zaman daha idealdir. Hem organik aramalar da hem de reklam sonuçlarında çıkmanız sizler için daha idealdir. Organik arama sonuçlarında kurumsal fırsatları yakalarken; reklam sonuçlarında ise hızlı şekilde arama yapan yada pazarlamasını yaptığınız site içeriğiyle alakalı hizmetin ilgisini çeken müşterilerine kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Organik sonuçlarda çıkmak ile Adwords arasındaki en büyük fark, reklama devamlı olarak ücret karşılığında hizmet almanızdır. Fakat organik arama sonuçlarında bir kez optimize edildiği zaman devamlı olarak ücret yatırmanıza gerek yoktur.

  • Organik Arama Sonuçları
  • Kurumsal Firmalara Ulaşmak
  • Zengin İçerik Sunmak
Paylaş

1 Yorum. Yeni Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Öne çıkan web sitesi tasarım çalışmalarımıza bakın
1.000’den fazla müşteri için oluşturduğumuz güzel web sitelerinden bazılarına göz atın.
WordPress desteği ve bakımı sunuyoruz
WordPress uzmanlarından oluşan ekibimiz tarafından desteklenen planlarla devam eden bakımın stresinden kurtulun.
Google Değerlendirme Notu
5.0
207 yoruma göre
js_loader