WordPress Temaları

WordPress Temasını Nasıl Özelleştirebilirim?

Günümüzde birçok yazar, yazılarını belirli kitlelere ulaştırmak için internet ortamında yayınlamaktadır. Kullanıcılar yazılarını yayınlayacak ortam olarak WordPress adresini kullanarak, kendine özel bir site oluşturmaktadır. Bunu yaparken ise her kullanıcı kendi yazı alanına uygun bir site tasarımı yapmak ve en uygun temayı kullanmak ister. Temanızın içeriklerinizi en iyi şekilde temsil etmesini istiyorsanız, içeriklerinize en uygun temayı seçmeli ve temanızı sitenize en uygun şekilde özelleştirmelisiniz.

Peki WordPress temasını nasıl özelleştirebilirim diyorsanız üç adımda sizler için kısaca aktardık:

  1. İlk aşamada WordPress adresine, kaydolduğunuz e-postayı kullanarak giriş yapmalısınız.
  2. Sayfanızın sol kısmında araçlar sekmesinin hemen altında yer alan görünüm yazan sekmenin üzerine tıklayınız.
  3. Görünüm sekmesine bastığınızda sizi birçok seçenek karşılayacaktır, bunların arasında yer alan özelleştir kısmına basarak temanızı dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz ya da hazır olarak yer alan temalardan da seçebilirsiniz.

Böylece kısa bir yoldan temanızı dilediğiniz gibi özelleştirerek, sayfanızı içeriklerinize en uygun hale getirebilirsiniz.

WordPress Tema Nasıl Değiştirilir?

Tema ayarları WordPress kullanıcıları için en önemli etkendir. Kullanıcılar içerikleriyle uyumlu temalar kullanmak isteyebilir. Bunun için WordPress size birçok seçenek sunmaktadır. Yemek konusunda içerikleriniz için buna özel temalar, seyahat konusunda farklı temalar gibi birçok seçenek sizi karşılamaktadır. Peki bu ayarları nasıl kısaca yapabilirsiniz sizlere en kolay yoluyla anlatalım:

  • Tema özelleştirmek için ilk olarak siteye giriş yapmalısınız.
  • Siteye giriş yapıldıktan sonra site adresinizin hemen altında, sayfanın sol kısmında yer alan seçeneklerin olduğu alana geliniz.
  • Daha sonra ise seçenekler içerisinden görünüm yazan alana geliniz ve karşınıza çıkan temalar seçeneğinden dilediğiniz en uygun temayı seçebilirsiniz.

Bu maddeleri takip ederek temanızı kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Yeni bir tema hem sizler için hem okuyucularınız için en önemli ve dikkat çekici faktördür. Bu nedenle temanızı seçerken içeriklerinize uygun bir tema seçmeye dikkat etmelisiniz.

WordPress Teması Kişiselleştirilebilir Mi?

Çağımızda yazan, okuyan her kullanıcı ilk olarak görselliğe önem vermektedir. Yazıları okurken de yazarken de yayınlarken de yazıların yer aldığı sitedeki temalar göze hitap eden, kullanıcının dikkatini çeken ve yayınlanan içeriğe en uygun temalar olmalıdır.

Bu özelliklere bakılarak WordPress kişiselleştirilmiş site alanında en kolay kullanılabilen uygulamalardandır. Çünkü kullanıcılar yazılarını buradan kolayca yayınlayabildikleri gibi bir de diledikleri temayı seçebiliyor, özelleştirebiliyor hatta kendi temasını bile yapabiliyor.

Peki WordPress’e ait temaları özelleştirebilir miyim derseniz ise bu en kolayıdır. Temayı seçtikten sonra dilediğiniz gibi üzerinde oynayabilirsiniz. Renk seçimi, yazı tipi, site başlıkları, içeriklerin yayınlanacağı alan ve daha birçok seçenek üzerinde değişim yapabilirsiniz.

Hata Yapmadan Tema Özelleştirme Yöntemleri

Site tasarımı kullanıcıların da okuyucuların da en önem verdiği etkendir. İyi bir site tasarımı daima dikkat çekici olur ve daha çok kişiye ulaşır. Bu nedenle temanızı iyi seçmeli ve sitenizin tasarımına önem vermelisiniz.

Yeni kullanıcılar tema özelleştirme seçeneğini kullanırken bazen hatalar yapabilmektedir. Hata yapılmaması için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır;

  • Tema özelleştirme yapmak için sitenize giriş yaptıktan sonra sol alanda yer alan seçeneklerden görünüm kısmına gelmelisiniz.
  • Sonrasında ise görünüm kısmının içerisinde yer alan özelleştirme sekmesinden sitenizin ayarlarını yapabilirsiniz.
  • Eğer özelleştirme yapamam diyorsanız ise hazır temalardan seçebilirsiniz.
  • Hazır bir tema kullanmak isterseniz görünüm kısmının içerisinde yer alan temalardan birini kolaylıkla seçip, uygulayabilirsiniz.

Bu özelliklere dikkat ederek hata yapmadan temanızı özelleştirebilir, site tasarımı yapabilir ve yazılarınızı yayınlayabilirsiniz. Böylelikle sitenizde iyi bir görünüm elde edebilirsiniz.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Öne çıkan web sitesi tasarım çalışmalarımıza bakın
1.000’den fazla müşteri için oluşturduğumuz güzel web sitelerinden bazılarına göz atın.
WordPress desteği ve bakımı sunuyoruz
WordPress uzmanlarından oluşan ekibimiz tarafından desteklenen planlarla devam eden bakımın stresinden kurtulun.
Google Değerlendirme Notu
5.0
207 yoruma göre
js_loader