WordPress Temaları

Fotoğrafçılar İçin En İyi 10 WordPress Temaları 2022

Fotoğrafçılar için en iyi 10 WordPress temaları 2022 yılı içerisinde yeni ve farklı seçenekler olarak karşımıza çıkmaktadır. Tema, içerik üreticileri için en önemli unsurdur. İçeriklerinizi yayınladığınız platformda, temanız içeriklerinize en uygun seçenek olmalıdır.

Sitenizi ziyaret eden kullanıcıların dikkatini çeken ilk şey, tema olacaktır. Bu nedenle seçimi dikkatle yapılmalıdır. Sitenizde yayınladığınız içeriklere uygun bir tema olmasına da dikkat edilmelidir.

Peki uygun tema nasıl seçilir derseniz, konseptiniz belli ise tema konsepte uygun olarak seçilmelidir. Fotoğraflarınızın ön planda olmasını istiyorsanız, arka planı beyaz ve daha sade bir tema seçebilirsiniz. Ya da yayınlanan fotoğraf arka planda olsun, hikayesi önemli fotoğraflar yayınlayacağım derseniz, o zaman da yazılarınızı ön plana çıkartan bir tema seçimi yapmalısınız.

Fotoğrafçıların Sıklıkla Kullandığı Temalar

WordPress’de görsel temalar olarak çok fazla seçenek karşımıza çıkmaktadır. Kullanıcılar bu temalar arasından içeriklerine en uygun olan temayı seçmelidir. Fotoğrafçılar temalarını seçerken, fotoğraflarının hangi temada öne çıkacağına dikkat etmelidir. Tema seçerken içerikleriyle bağlantılı temalar seçmelidir. Fotoğrafçıların en sık kullandığı temalar;

 1. AltoFocus teması, içeriklerini sade ve kolay bir şekilde kullanıcılarına sunmak isteyen fotoğrafçıların tercih ettiği bir temadır. Bu tema fotoğrafların ön planda olmasını sağlar.
 2. Photos teması, bir blog formatındadır. Fotoğraflarınızı ızgara biçiminde gösterir ve tek sütün şeklindedir. Bu tema sayesinde fotoğraflarınız adeta bir sergi alanı gibi gözükür.
 3. Snaps teması, portfolyo için en uygun olan temadır. Portre resimleri yayınlamak için kullanıcılar bu temayı tercih eder.
 4. Blask teması, sade bir tema arayan kullanıcılara hitap etmektedir. Bir portföy temasıdır. Siyah beyaz fotoğraflar için de en uygun temalardandır.
 5. Espied teması, görüntüye odaklanılsın isteyen kullanıcıların proje amaçlı kullandıkları bir temadır. İşletme amaçlı fotoğraf yayınlayan kullanıcılar bu temayı tercih edebilirler.

Bu temalar fotoğrafçıların en çok tercih ettiği temalar içerisinde yer almaktadır.

2022 Yılı İçin Kaliteli ve Profesyonel Fotoğrafçı Temaları

2022 yılı itibariyle birçok yazar, fotoğrafçı, işletmeci olan kişiler işlerini internet ortamına taşımaktadır. İnternet ortamında yayınlayacakları içerikleri kendi internet siteleri üzerinden kullanıcılarına sunmaktadırlar. Kullanıcıların dikkatini çekmek isteyen site sahipleri birçok unsura dikkat ediyorlar. Bu unsurlar arasından en önemli olanı ise temadır. İyi bir tema, dikkat çekici ve profesyonel şekilde hazırlanmış olmalıdır. Bu nedenle tema seçimi çok önemli bir faktördür.

İnternet siteleri için kaliteli temalar arayan kullanıcılara ise şu temalar önerilmektedir:

 1. Ames Teması
 2. Arbutus Teması
 3. Mayland Teması
 4. Apostrophe 2 Teması
 5. Dyad 2 Teması
 6. Dara Teması
 7. Rebalance Teması
 8. Revelar Teması
 9. Sidespied Teması
 10. Pictorico Teması

Bu temalar fotoğrafçıların sıklıkla tercihleri arasında yer alan önemli temalardır. Sade, şık, işletme amaçlı, sanal sergi, sanal dergi, sanat gibi birçok konsept alanında kullanılır.

Fotoğraf Yayınlamak İçin Hızlı Tema Nasıl Seçilir?

Tema özelleştirme ve içeriğe uygun bir tema hazırlamada iyi değilseniz eğer, hazır tema kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği özelliklerdendir. Çünkü hazır temalar sayesinde içeriklerine en uygun olan temayı kolayca seçerek, içeriklerini bu temaların üzerinde sitelerinde yayınlarlar.

Özellikle sade ve yayınlanan fotoğrafın ön plana çıkacağı temaları tercih ederler. Bu sayede kullanıcıların dikkatini çekebilir ve belirli bir kitleye ulaşma imkânı bulabilirler.

Fotoğraf gösterimi yapan kullanıcılar özellikle kolay şekilde tema seçmeleri sayesinde ve diledikleri temayı deneyip, değiştirerek kolay şekilde konseptlerine en uygun olanı seçebilirler.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Öne çıkan web sitesi tasarım çalışmalarımıza bakın
1.000’den fazla müşteri için oluşturduğumuz güzel web sitelerinden bazılarına göz atın.
WordPress desteği ve bakımı sunuyoruz
WordPress uzmanlarından oluşan ekibimiz tarafından desteklenen planlarla devam eden bakımın stresinden kurtulun.
Google Değerlendirme Notu
5.0
206 yoruma göre
js_loader