SEOWordPress Temaları

Blog Temasını Değiştirmek SEO’yu Etkiler Mi?

Blog temasını değiştirmek SEO’yu etkiler mi kullanıcılar tarafından çok fazla sorulan bir sorudur. Bu sorunun cevabı için birçok etken vardır. İyi bir tema seçimi SEO açısından sitenizi ön plana çıkarabileceği gibi kötü bir tema da sitenizin geri planda kalmasına sebep olabilir. Bu nedenle tema değişimi sırasında çok seçici ve çok dikkatli olmanız gerekir.

Temayı seçerken şu unsurlara dikkat edebilirsiniz;

  • Seçilen temanın, eski temanız gibi sitenize uyum sağlamalıdır.
  • Uyum içinde olan temanın SEO uyumlu olmasına da dikkat edilmelidir.
  • Sitenizi ön plana çıkartacak bir tema seçimi yapılmalıdır.
  • Kullanıcıların dikkatini çeken, içeriğe uygun bir seçim yapılmalıdır.

Bu unsurları dikkate almanız halinde siteniz için uygun ve SEO’yu olumlu şekilde etkileyecek bir tema seçimi yapabilirsiniz. Böylece sıralamanızın yerini koruyabilirsiniz.

Sitemin Temasını Değiştirsem Sıralamam Düşer Mi?

Uzun süre kullanılan temayı değiştirmek, yeni bir tema edinmek, içeriklerinize tema sayesinde yeni bir soluk kazandırmak, farklı göstermek, değişiklik yapmak gibi birçok etkene bağlı olarak farklı bir tema edinmek isteyebilirsiniz. Bunu yaparken de yeni bir temanın sıralamanızı olumsuz şekilde etkilemesinden korkabilirsiniz.

Site hızı temaya bağlı olarak düşebilir veya yükselebilir. Tema seçimi bu noktada önemli faktördür. Çünkü sitenizin, sitede yer alan başlıkların, içeriklerin öne çıkmasında tema büyük önem arz eder.

Kullanıcıların arama yaparken sizin sayfanıza gidebilmesi için sitenizin SEO uyumlu olması gerekmektedir. SEO’yu etkileyen unsurlar arasında tema etkili bir unsurdur.

Sıralama Kaybetmeden Tema Değişimi

Web site sıralaması düşmeden, tema değişimi yapmak isteyen kullanıcılar doğru tema seçimi yapmalıdır. Tema seçimi doğru olmasıyla birlikte sıralamanız olumsuz yönde değil de olumlu yönde etkilenir.

Eski temanız sıralamanızı yükselten bir tema ise değişirken onu ele alabilirsiniz. Ama eski temanız da sırlamanızı düşüren bir temaysa eğer yeni seçeceğiniz temada daha seçici ve dikkatli olmalısınız. Site sıralamanızı olumsuz değil de olumlu yönde etkileyecek tema seçimi yapabilirsiniz.

WNM Yazılım olarak her alanda sizlere yardımcı olduğumuz gibi bu konuda da yardımcı olmaktayız. Siteniz için en uygun temayı bulmada ve sıralamanızı olumlu yönde etkileme konusunda en büyük destekçiniz olarak buradayız. Her alanda hizmetinizdeyiz. Sorularınızı ve sorunlarınızı en hızlı şekilde çözüme kavuşturmaktayız.

Web Site Tema Değişimi Sorun Çıkarır Mı?

Kullanıcılar yeni bir tema edinmek isterken bazen tereddüt edebilir. Site hızı, SEO olarak etkilenmesi, başlıklar ve içeriklerin ön plana çıkmaması gibi sorunlarla karşılaşmak kullanıcıları korkutmaktadır. Bunları göz önüne alarak yeni bir tema değişimi yapmak isteyen kullanıcı güvenli tema değişimi yapması sonucunda hiçbir sorunla karşılaşmaz.

Güvenli tema değişimi nedir derseniz eğer, siteniz için SEO uyumlu olan ve sitenizin sıralamasını düşürmeyecek içeriğinize uygun temaları güvenli tema olarak adlandırabiliriz.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Öne çıkan web sitesi tasarım çalışmalarımıza bakın
1.000’den fazla müşteri için oluşturduğumuz güzel web sitelerinden bazılarına göz atın.
WordPress desteği ve bakımı sunuyoruz
WordPress uzmanlarından oluşan ekibimiz tarafından desteklenen planlarla devam eden bakımın stresinden kurtulun.
Google Değerlendirme Notu
5.0
206 yoruma göre
js_loader