Dijital Pazarlama

WordPress Web Tasarım Firması Nasıl Seçilir? Kriterler Nelerdir?

İnternet her geçen gün daha fazla yaygınlaşmakta ve dolayısıyla, insan hayatı üzerinde daha büyük önem kazanmaktadır. İnternetin insan hayatı ve satın alma işlemleri konusunda her geçen gün önem kazanması, internet site tasarımı hizmetlerinin daha kıymetli hale gelmesini sağlamaktadır.

İnternet siteleri kişilerin eğlenmesini, bilgilendirilmesini ve daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlar. Web tasarım hizmetleri, internet sitelerinin genel tasarımının yapılmasını kapsar. Bu nedenle görsel ve içeriksel anlamdaki çalışmaların tümü, web tasarım hizmeti alanına girmektedir.

İnternet sitelerinin görünümü açısından oldukça önemli olan web tasarımı, alanında profesyonelleşmiş kişiler tarafından yapıldığında harika sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Ancak alanında yeterli donanıma sahip olmayan kişiler tarafından yapılan çalışmalar, amacının tam aksi şekilde işleyebilir ve site trafiğini olumsuz etkileyebilir. Kaliteli bir web tasarım firması nasıl seçilir sorusunun cevabını öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Web tasarım firması seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar:

  • Profesyonel web tasarımı hizmeti almak istiyorsanız, çalışmayı düşündüğünüz firmanın referanslarını incelemeli ve daha önce yaptıkları işler hakkında bilgi edinmelisiniz. Firmanın referanslar sayfasına göz atarak neler yaptıkları ve size nasıl bir hizmet sunabilecekleri hakkında fikir sahibi olabilirisiniz.
  • Web tasarım firması seçimi yaparken, çalışmayı düşündüğünüz firmanın web sayfasını incelemeli ve firmanın kendi web sitesine gösterdiği özen ve kreatif tasarımdan yola çıkarak, sizin web sitenizi nasıl tasarlayacağı hakkında az da olsa bilgi sahibi olabilirsiniz.
  • Sektörlerle ilgili olan anahtar kelimeleri belirleyerek, çalışmak istediğiniz firmanın, arama motoru sonuçlarında çıkıp çıkmadığına ve çıktıysa kaçıncı sırada çıktığına bakmalısınız. Çünkü kendi sitesini üst sıralara çıkarmayı başarmamış bir firmanın, sitenize hizmet vermesi sağlıklı olmayacaktır.
  • Firmanın resmi web sayfasındaki hakkında kısmını incelemeli ve firma vizyonuyla ilgili bilgi edinmelisiniz.
  • Kurumsal kimlik taşıyan ve resmi kayıt işlemlerini tamamlamış web tasarım firmalarına öncelik vermelisiniz.
  • Müşterilerle irtibat halinde olan firmaları tercih etmelisiniz.
  • Firmanın sunmuş olduğu diğer hizmetleri de incelemeli ve bu alanlardaki referanslarını okumalısınız.
  • Teknolojik gelişmeleri günü gününe takip eden ve yeniliğe daima açık olan dinamik bir ekiple çalışmalısınız.
  • Çalışmak istediğiniz firmayı mümkünse yerinde ziyaret etmeli ve yüz yüze görüşme gerçekleştirmelisiniz.
  • Firma yetkilileri ile aranızdaki iletişimin saygı çerçevesi içerisinde ilerlemesine özen göstermelisiniz. Saygı kuralları dahilinde iletişim kuramadığınız bir ajansla iş ilişkisine girmekten kaçınmalısınız.

WNM Yazılım Danışmalık sunmuş olduğu web site tasarım hizmeti ile sitenizin arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer almasını ve bu sayede site içi tıklanmaların, etkileşimlerin ve alışverişlerin artmasını sağlar.

İnternet Sitesi Tasarımı İçin Öneriler

İnternet sitesi tasarımı yapılırken dikkate alınması gereken pek çok nokta bulunur. Eğer web site tasarımı yapmak ve sitenizi Google’da üst sıralara çıkarmak istiyorsanız, bu alanda profesyonel hizmet veren bir ajansla çalışmalı yani özetle işi bir bilene bırakmalısınız.

Ancak yine de bir web site tasarım hizmeti almadan önce internet sitem için neler yapabileceğimi öğrenmek istiyorum diyorsanız, şu 5 maddeyi dikkate almalısınız:

1.    Web Sitenizin Yüksek Etkileşimli Hale Gelmesini Sağlayın

Web sitesini ziyaret eden kişilerin pasif bir ziyaret deneyimi yaşaması pek avantajlı değildir. Ziyaretçilerin sayfadaki bilgilere daha yoğun ilgi duyması için sayfa değiştirmelerini ve farklı konular hakkında bilgi edinmelerini sağlayan belirli bölümler bırakmalısınız. Ayrıca kullanıcıların ihtiyaç duyduğu tüm bilgileri bulmasını kolaylaştıracak bir ana menü tasarımı yapılması, ziyaretçilerin tekrar tekrar sitenize uğrama ihtimalini önemli ölçüde arttıracaktır.

2.    Farklı Yazı Tipleri Kullanmalısınız

Web tasarımcıları, siteye uygun fontları düşünmek için oldukça zaman harcar. Site tasarımına uygun ve çok sık kullanılmayan yazı tiplerini tercih etmelisiniz. Yeni yazı tiplerine pek çok kaynaktan erişebilirsiniz. Ancak yazı tipi seçimi yaparken yazının, diğer yazı kombinasyonları ile uyumlu olmasına özen göstermelisiniz.

3.    Orijinal Çizimler Kullanmalısınız

Web sitenizin ön plana çıkması için içeriklerde orijinal resimler kullanmaya özen göstermelisiniz. Bunun için bir grafik tasarımcısıyla çalışabilirsiniz. Web sitenizde aynı düzen ve aynı renkte olan çizimlerin yer alması, içeriklerin görsel anlamda birbirine bağlanmasını sağlayacaktır.

4.    Animasyon Kullanmalısınız

Web sitenizi canlandırmak ve insanların dikkatini çekmek amacıyla sitenizde animasyonlar kullanabilirsiniz. Web sitenizi canlandırmak için animasyon kullanacaksanız, kullandığınız animasyonlar dikkat dağıtmak yerine ziyaretçilerle iletişim kurmayı hedeflemelidir.

5.    Yazınıza Sessiz Videolar Ekleyebilirsiniz

Yüksek sesli otomatik oynatılan videolar, web sitesi tasarımları için çok fazla tavsiye edilmez. Çünkü ses, ziyaretçinin siteden hızlıca çıkmasına neden olabilir. Ancak sessiz videoları site içerisinde arka plan görüntüsü olarak kullanabilirsiniz.

Arka planda duran video çok büyük bir alan kaplaması nedeniyle metinlerin önüne geçebilir ve kişinin bilgi almasını zorlaştırabilir. Bu nedenle sessiz video seçiminde oldukça dikkatli davranmalısınız.

Videonuz, bir içyapımda ve farklı paylaşım sitelerinde kullanıcılar bu videoyu kullanıyorsa videonun önemli bir SEO değeri vardır ve sitenizin üst sıralarda yer almasını daha kolay hale getirecektir. Kullanıcılara farklı deneyimler sunmak güzeldir, ancak ne olursa olsun ziyaretçiler, sizin sitede ne yaptığınızı ve ürün ve hizmetlerinizi neden önemsemeleri gerektiğini bilmelidir. Aynı zamanda ulaşmak istedikleri bilgi ve hizmete kısa süre içerisinde erişebilmelidir.

WNM Yazılım, kurulduğu günden itibaren web tasarımı ve SEO hizmetleri veren ve web sitenizin üst sıralarda yer alması için çalışan bir WordPress ajansıdır. Sunmuş olduğu profesyonel web tasarım hizmeti sayesinde firmaların site içi tasarımlarının yapılması ve Google’da üst sıralara yükselmesini sağlar.

Web Tasarım Firmasında Aranan Başlıca 3 Kriter

Bir web tasarım firması seçimi yapılırken pek çok kriter göz önüne alınır ve bu kriterler doğrultusunda değerlendirme yapılır. Arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak ve marka bilinirliğini arttırmak isteyen müşterilerin firma seçimi yaparken göz önünde bulundurdukları kriterler 3 başlık altında toplanabilir:

Güçlü Referanslara Sahip Olmak Firmanın Daha Fazla Tercih Edilmesini Sağlar

Web tasarım hizmeti sunan firmanın güçlü referanslara sahip olması, firmanın tercih edilme oranını önemli ölçüde arttırır. Web sitelerinin yayın yaptıkları kategoride uzmanlaşmış ve önerilen bir marka olmanız bu iş için tercih edilme şansınızı arttıracaktır.

Firmanın Kendi Sitesinin Donanımlı Olması Daha Fazla Tercih Edilmesini Sağlar

Pek çok müşteri çalışmak istediği firmanın kendi sitesini inceler ve bu sitedeki incelemeleri sonucunda firma hakkında genel bir görüş kazanır. Bu nedenle özellikle web tasarım ve SEO konularından hizmet veren firmaların, donanımlı bir internet sitesine sahip olması gerekir. Firmanın daha önce yapmış olduğu işleri ve daha önce çalıştığı müşterilerden aldığı geri dönüşleri şeffaf şekilde yayınlaması bu iş için tercih edilme ihtimalini arttıracaktır.

Web Tasarım Adreslerinin Dinamik Olması Önemli Bir Tercih Edilme Nedenidir

İnternet sürekli değişen ve bu değişimlerin sıkı şekilde takip edilmesi gereken bir mecradır. Bu nedenle site tasarımları ve diğer hizmetler sürekli değişkenlik göstermektedir. Web tasarımı hizmeti sunan bir firmanın güncel trendlere uygun olmaması ve kendini sürekli yenilememesi rakip firmalar arasında şansını kaybetmesine neden olacaktır.

WNM Yazılım ajansı trendleri yakından takip ederek hem kendi web sitesini güncel tutmayı hem de danışmanlık hizmeti almak isteyen siteleri güncel şekilde tasarlamayı amaçlar.

Web Sitemi Geliştirmek İçin En İyi İstanbul İçi Tasarımcılar

Web sitesi tasarımı her geçen gün daha fazla önem kazanmaktadır. Web tasarımının önem kazanması bu alandaki rekabetin artmasına ve bundan dolayı pek çok firmanın internet site tasarımı hizmeti vermesine neden olmuştur. Ancak web tasarım hizmeti her ajansın altından kalkabileceği ve hakkını vererek yapabileceği basit bir konu değildir.

WNM Yazılım, İstanbul Pendik’te kurulmuş web sitesi tasarımı ve SEO hizmeti veren bir ajanstır. İstanbul içi web sitesi tasarımcısı arayan kişiler WNM Yazılım ajansı ile irtibata geçebilir ve ajans hizmetleri hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Öne çıkan web sitesi tasarım çalışmalarımıza bakın
1.000’den fazla müşteri için oluşturduğumuz güzel web sitelerinden bazılarına göz atın.
WordPress desteği ve bakımı sunuyoruz
WordPress uzmanlarından oluşan ekibimiz tarafından desteklenen planlarla devam eden bakımın stresinden kurtulun.

İlgili Makaleler

Google Değerlendirme Notu
5.0
207 yoruma göre
js_loader