Web Tasarım

Web Sitesinin Yanıt Vermesi Çok Uzun Sürdü Sorunu Nasıl Çözülür?

Bu şekilde karşımıza çıkan sorunların kaynağı genellikle sitenin kullanmış olduğu sunucu ile alakalıdır. Günümüzde bilinen pek çoğu site ClaudFlare denilen içerik dağıtım ağı sunucusu teknolojisi kullanmakta ve bu sitelerde genellikle, bu siteye ulaşılamıyor ya da web sitesinin yanıt vermesi çok uzun sürdü tarzında hatalar meydana gelebiliyor.

Sorunun meydana gelmesinin başlıca nedenlerine gözden geçirmekte fazda var. Öncelikli olarak internet erişimi var mı? İnternet ağı başka bir bilgisayar veya mobil cihaz tarafından kullanılıyor mu?  Tamamen siteden teknik bir arıza veya saldırıdan kaynaklı sorunda olabilir. Ayrıca Wİ-Fİ çekim sinyali kontrol edilmeli; son olarak güvenlik duvarı yazılımı da bu hataya neden olabileceği göz ardı edilmemelidir.

Sorunun ortadan kaldırılıp çözüme ulaştırılması için yapılması gerekenleri sırasıyla şu şekilde deneyebiliriz; eğer kullanılan internet mobil veri ise 4.5 G den 3G’ye alınması sorunu ortadan kaldırabilir. Wi-Fİ’den internet erişimi sağlanıyorsa modemi kapatarak takribi 5 dakika bekletip yeniden açmalı ya da kullanılan bilgisayardan erişim sağlanıyorsa, Windows güncellemelerinin varsa yapılması gerekir. Vermiş olduğumuz bu bilgiler dâhilinde eğer sorunu çözemediyseniz, WNM Yazılım olarak bize 0216 396 80 80 numaralı telefondan ya da www.bugrayazar.com.tr adresinden ulaşarak profesyonel destek hizmeti alarak sorununuzu çözüme ulaştırabilirsiniz.

Sitenin Yanıt Süreci Neden Gecikir?

Web sunucusuna belli bir istek gönderen web tarayıcısı ile gönderilen isteği yanıt veren sunucu arasındaki süreye yanıt süresi denir. Kullanıcılar bir sayfayı açmak istediğinde sunucudan istek gelir, ancak bu süre gecikirse haliyle web siteye gelen trafiği kaybedebilir.

Günümüzde daha çok WordPress tabanlı web sitelerinde yanıt suresi problemi karşımıza çıkmaktadır. Elbette böyle bir sıkıntı ile karşı karşıya kalınması halinde öncelikli olarak sunucuları kontrol etmekte fayda var. Basitçe sebebi ilk olarak sunucudan kaynaklı bir problem olabilir. Bunun yanında gerekli olan en uygun şekle sokma çalışmalarının neticesinde sunucunun tepkime süresini kısaltabilir. Web sitesinin sunucusu ne kadar uzun sürede yanıt verirse web sitesi o derece yavaşlar, web sitenizin hızlı olması sunucu hızına bağlıdır.

İnternet Sitesi İçin Güncelleştirme Nasıl Yapılır?

Güncelleştirme işlemlerinde web barındırma yazılımı, sitenizde yapacağınız değişikliklerde yardımcı olmak için çevrim içi düzenleme araçlarını sağlar. Sitenizin yönetici paneline hosting firması tarafından verilen şifre ve kullanıcı adıyla erişerek site güncelleştirme talimatlarını izlemeniz yeterli olacaktır. Ayrıca web siteniz, veri tabanı kullanıyorsa programlama dillerini bilmeden ve konuya hakim olmadan güncelleme yapmanız, oldukça zor bir iş olabilir.

Hatırlatmakta fayda var, web site güncelleştirme işlemleri için gerçekten zaman ve uzmanlık gerektirir. Siz de web sitenizi korumak düzenli ve güncel tutmak için www.bugrayazar.com.tr adresinden irtibata geçerek profesyonel destek alabilirsiniz.

2022 Site Optimizasyon Yöntemleri?

Daha fazla kullanıcılar tarafından görülebilir ve Google’da üst sıralarda yer almak için kesinlikle hızlı bir siteye sahip olmanız gerekiyor. Bu anlamda site geliştirme optimizasyon işlemleri aşamalarından 3 tanesini kısaca açıklamak gerekirse:

HTML Optimizasyonu

Sayfaları oluşturan HTML kodlarının sıkıştırılması ve optimize edilmesi ile çok daha hızlı yüklenen sayfaların elde edilmesiyle sayfanın açılış hızı için de oldukça önem arz etmektedir.

Sunucu Optimizasyonu

Sunucu performansından kaynaklı sitenin geç yanıt vermesi ve buna bağlı sayfaların geç yüklenmesini neden olur. Bu sorunu ortadan kaldırmak için performansı iyi olan sunucuda siteyi konumlandırma alırsınız. Sitelerin hızlı yüklenmesi yani süresinin kısa olması için sunucu performansı önemli bir optimizasyondur.

JS Optimizasyonu

Web sitesinde bulunan JavaScript dosyalarını optimize etmek, sayfanın açılış hızını olumlu etkiler ve daha hızlı yüklenmesini sağlar.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Öne çıkan web sitesi tasarım çalışmalarımıza bakın
1.000’den fazla müşteri için oluşturduğumuz güzel web sitelerinden bazılarına göz atın.
WordPress desteği ve bakımı sunuyoruz
WordPress uzmanlarından oluşan ekibimiz tarafından desteklenen planlarla devam eden bakımın stresinden kurtulun.
Google Değerlendirme Notu
5.0
206 yoruma göre
js_loader