SEO

Web Sitemin Ziyaretçi Sayısını Nasıl Artırırım? En Etkili 5 Yöntem

İnternet dünyası içerisinde var olan tüm web sitelerde temel amaçlar kullanıcıya yönelik olduğu için bu sitelerde zaman geçiren ziyaretçi sayıları da büyük önem taşır. Durum böyle olunca web sitemin ziyaretçi sayısını nasıl artırırım gibi sorular ortaya çıkıyor. Kurulan web siteler hangi amaçla olursa olsun kullanıcıların bu siteleri ziyaret etmeleri ve yeni kullanıcıların siteyi keşfedebilmeleri gerekir.

Site aktifliği, kurulan sitenin amacına yönelik yapılan çalışmaların verimliliğini artırarak diğer siteler içerisinde daha yüksek görünürlüğe sahip olması için gereklidir. Bunun için de web sitelerinde ziyaretçi akışı artırmaya yönelik girişimlerde bulunulması gerekir. İzlenebilecek farklı yollar ile hem site içi ziyaretçi sayınızı artırmak hem de site görünürlüğünü daha üst sevilere taşımak mümkün olur.

Site görünürlüğünü artırmak bu noktada daha faydalıdır. Hedef kitleye karşı ön planda olan web siteleri daima diğer sitelere karşı daha fazla kullanıcı çekme potansiyeline sahiptir. Bu nedenler, ziyaretçi akışı sağlayabilmek ve bunu sabit tutabilmek için öncelikli olarak çalışılması gereken alan site görünürlüğü olur.

Web Sitemde Trafik Yok Ne Yapmalıyım?

Web sitelerinin kurulum amaçlarına göre ziyaretçi trafiği de farklı şekilde akış sağlar. Kurulan sitelerde ziyaretçilerin dikkatini çekebilmek ve site trafiğini artırabilmek amacıyla var olan ziyaretçi kitlesinin aktif etkileşim içinde bulunmalarını sağlamak gerekir. Web sitemde trafik yok ne yapmalıyım sorularına karşı da öncelikle site etkileşimini artırmak amacıyla hareket edilir.

Dijital ortamda site görünürlüğünü artırmak, site amacı her ne olursa olsun kendi kullanıcı kitlenizi oluşturabilmeniz ve ziyaretçi sayınızın artışı konusunda da etkili bir çözüm olacaktır. Bunun yanında, web sitesi özelinde kurulan sosyal medya hesaplarının aktif kullanımı, site içi trafiğin artırılması için oldukça etkili bir çözümdür. Dijital ortamda bulunan farklı platformlar üzerinden site tanıtımınızı gerçekleştirmeniz, daima aktif kullanıcılar kazanmanız konusunda yardımcı olur.

Farklı platformlar yardımıyla kazanacağınız kullanıcılar, belirli bir dönem için site içerisinde uzun süre işlem yapmaya devam eder. Diğer platformlar aracılığı ile yapacağınız çalışmalar aynı zamanda site görünürlüğüne de büyük katkılar sağlayacağı için kararlı siteler denilen ve arama sonuçları içerisinde en üst sıralarda yer alan sitelere erişmenize yardımcı olur. Bunu sağlayabilmek için de SEO çalışması seçeneklerinden faydalanmanız web sitesi için gerçekleştirmek istediğiniz tüm görünürlük kriterlerini karşılar.

Web Sitenize Ziyaretçi Çekmek İçin 5 Yöntem

Dijital dünya içerisinde var olan tüm siteler farklı amaçlara hizmet etse de ortak noktaları ziyaretçi artırımı sağlamaktır. Web sitenize ziyaretçi çekmek için atacağınız her adıma karşılık site işleyişinde de pozitif değişimler görülür. İnternet dünyası içinde var olan her site, kullanıcılar ve hedef kitlesi için en etkili siteler olmak için kendini geliştirir. Web sitenize ziyaretçi çekebilmek için izleyebileceğiniz 5 adımı şöyle sıralayabiliriz;

Aktif İçerik Paylaşmak:

Kurulan site hangi alanda hizmet veriyorsa, kendi kullanıcı kitlesine özel olarak ürettiği içerikleri düzenli aralıklarla ve aktif şekilde paylaşması gerekir. Sitede ne kadar aktif paylaşım yapılırsa, ziyaretçilerin sitede geçirdiği süre ya da ziyaretçilerin siteye giriş yapma sayıları da o denli artış gösterir.

Gerçek Arama Sonuçlarında Yapılacak İyileştirmeler

Bu noktada site içi ve site dışı için uygulanabilecek SEO çalışması ( Arama Motoru Optimizasyonu) modellerinden faydalanmak iyi bir seçenek olacaktır. Bu sayede, kullanıcıların arama motorlarında gerçekleştirdikleri tüm arama sonuçlarında yer almanız mümkün hale gelir.

Site Tanıtımları

Kendi siteniz dışında farklı platformlarda gerçekleştireceğiniz site tanıtımları ile hedef kitlenize daha kolay şekilde erişim sağlayabilirsiniz. Bu tanıtımların içerisinde; PR çalışmaları, çeşitli reklam seçenekleri, duyurular, reklam yerleştirmeleri gibi seçenekler yer alır.

Sosyal Medyayı Aktif Şekilde Kullanmak

Site içeriğiniz her ne olursa olsun kullanıcı kitlenizi artırabilmek ve site trafiğinde gözle görülür farklar elde edebilmek için siteye ait sosyal medya hesaplarının aktif şekilde kullanılması büyük önem taşır. Sadece siteye ait sosyal medya hesaplarında değil, yüksek kullanıcı sayısına sahip sosyal medya hesapları ile yapılan reklam anlaşmaları ile de kullanıcı sayınızı artırmanız mümkün.

Site Performansını Artırma Çalışmaları

SEO çalışması dahilinde de yapılan bu çalışmalar, arama motoru üzerinde sitenizin görünürlüğünden çok site hızı ile ilişkilendirilir. Arama sonuçlarına göre ön sıralarda yer alan siteler dahil olmak üzere tüm siteler için geçerli olan bazı SEO kuralları bulunur. Bu kurallar dahilinde var olan web sitenizin, kullanıcıların erişebilmesi ve siteye giriş yapabilmesi için verilen en fazla süre önerisi 3 saniye olur. 3 saniyeden fazla şekilde işlem yapan ya da site ile bağlantı kurmakta zorlanan kullanıcılar sitede vakit geçirmekten vazgeçerek farklı web sitelerine yönelebilir. Bu nedenden dolayı site içi aktivitelerin yanında site performansında yapılacak iyileştirmeler de kullanıcı edinmek ve sabit kullanıcıları kaybetmemek adına önemlidir.

Web Sitesinde Ziyaretçi Kazanmak İçin Tasarımın Önemi

Gün geçtikçe büyüyen dijital dünya içerisinde çok sayıda güncelleme gerçekleşir. Bu güncellemeler ile birlikte kullanıcıların kaliteli tema kriterleri de belirgin şekilde artmıştır. Bir web sitesinin kullanıcı çekebilmesi ve hedef kitlesini koruyabilmesi için yapacağı çalışmalar arasında, kullandığı tema ve geliştirmeler önem taşır.

Site görünürlüğünü artırmak için yapılan bir çalışma olan SEO çalışması için de kaliteli tema kuralı yer alır. Sahip olduğunuz web sitelerinin sahip olacağı temaların daha kaliteli şekilde sunulması açısından WNM Yazılım, danışanlarına üstün hizmetler sunar. Hitap ettiğiniz hedef kitlenin belirlenmesi ve sitenin hizmet ettiği amaç göz önünde bulundurularak yapılan incelemeler ile varılan sonuçlarla en etkili temaları oluşturarak site içi görünürlüğünüz konusunda büyük fayda sağlanır. Böylelikle web site iyileştirmeleri için site temalarına özen göstermeniz, siteye çekeceğiniz ziyaretçi sayısı ve kalitesinde de büyük fark yaratır.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Öne çıkan web sitesi tasarım çalışmalarımıza bakın
1.000’den fazla müşteri için oluşturduğumuz güzel web sitelerinden bazılarına göz atın.
WordPress desteği ve bakımı sunuyoruz
WordPress uzmanlarından oluşan ekibimiz tarafından desteklenen planlarla devam eden bakımın stresinden kurtulun.
Google Değerlendirme Notu
5.0
207 yoruma göre
js_loader