SEOWordPress

WordPress SEO Eklentileri

Web siteniz oldukça kaliteli bir içeriğe sahip olabilir ancak WordPress SEO eklentileri ile optimizasyon desteği almıyorsanız, sitenizin arama motorlarında öne çıkmasında problemler yaşayabilirsiniz. Yeterli SEO çalışması yapılmayan siteniz arama sonuçlarında öne çıkamayacağı için; sitenizin trafik akışı da önemli ölçüde azalacaktır.

Organik trafik olarak da isimlendirilen, sitenize arama motorları aracılığı ile gelen trafikte en iyi sonuçları almanız; ticari açıdan da oldukça verimli sonuçları beraberinde getirecektir. Hangi alanda içeriğe sahip bir web siteniz olursa olsun, doğru bir SEO danışmanlığı almanız halinde organik trafiğiniz artacak; bunun sonucu olarak da reklam gelirlerinizde ve potansiyel müşteri sayınızda gözle görülür bir artış sağlanacaktır.

İsterseniz yeni bir WordPress sitesi kuruyor olun, isterseniz de hali hazırda bulunan sitenizi geliştirmek istiyor olun; doğru wordpress SEO eklentisini bulmak sizin için zor bir süreç olabilir. WNM Yazılım olarak, wordpress sitenizin ihtiyaçlarını karşılayacak ve sizi rakiplerinizin önüne geçirecek profesyonel SEO danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

En İyi WordPress SEO Eklentileri

Web siteniz harika bir görüntüye veya oldukça ilgi çekici bir içeriğe sahip olabilir. Ancak sanal dünyada daha görünür olmanız ve kitlelere daha kolay ulaşmanız için bunların yeterli olmayacağını bilmelisiniz. Sitenizin trafik akışını artıracak en doğru çözüm ise doğru SEO eklentilerini kullanmak olacaktır. Kullanacağınız SEO eklentileri, sitenizin arama motorlarında üst sıralarda çıkması için oldukça büyük bir rol oynayacaktır. Hem rakipleriniz ile yarışabilmenize imkân sağlayacak hem de sitenizin arama motorlarında ilk sayfalarda çıkmasına yardımcı olacak en iyi 2022 SEO eklentisi arıyorsanız, WNM Yazılım olarak önerdiğimiz eklentileri inceleyebilirsiniz:

 • Yoast SEO
 • Contact Form 7
 • Akismet Spam Protection
 • All In SEO Pack
 • Elementor Web Site Builder
 • WordPresss Importer
 • WooCommerce
 • Really Simple SSL
 • Wordfence Security
 • Jetpack
 • SEOPress

Bu eklentiler, web sitenizin SEO uyumluluğuna oldukça etkili dokunuşlar sağlayacaktır. Ayrıca söz konusu eklentiler sürekli olarak güncellenmekte olup; duyulan ihtiyaçlara ve ortaya yeni çıkan optimizasyon kurallarına göre devamlı olarak şekillenecektir.

Web Siteme SEO Yapmak İçin Hangi Eklentiyi Kullanabilirim?

Web sitelerine gerek daha yüksek estetiğe sahip bir görünüm kazandırması, gerek daha verimli bir kullanış sağlaması nedeniyle WordPress SEO eklentileri, sunmuş olduğu kolay kullanım nedeniyle birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Eğer SEO çalışması için hangi eklentileri kullanabileceğinizi merak ediyorsanız, aşağıda verilen eklentileri kullanabilirsiniz:

 1. Yoast SEO: Onlarca eklenti yüklemenize gerek kalmaksızın, tek bir eklenti aracılığı ile sitenizin optimizasyonunu sağlamak istiyorsanız, bu eklenti sizin için oldukça etkili bir çözüm olacaktır. Binlerce kişi tarafından kullanılmakta olan Yoast SEO, sitenizin yönlendirme işlemlerinden meta verisine kadar birçok özelliği oldukça kolay ve basit biçimde gerçekleştirmenizi sağlar. Ayrıca ücretsiz bir eklenti olması da diğer bir artısıdır.

 

 1. WordPress Imposter: Verilerinizin kaybolması ihtimaline karşı bir önlem almak istiyorsanız, bu eklenti kurtarıcınız olacaktır. WordPress Imposter ile sitenizde bulunan verilerin yedeğini çok kolay şekilde alabilirsiniz.

 

 1. Contact Form 7: Site içi form oluşturmanıza imkan sağlayan bu eklenti, en popüler eklentilerden biridir. İletişim, talep ve şikayet gibi pek çok form, bu ücretsiz eklenti sayesinde basit şekilde oluşturulabilmektedir.

 

 1. Elementor Web Site Builder: Eğer yüksek teknik bilgi sahibi olmaksızın, hazır Template’ler ile bir site kurmak istiyorsanız; aradığınız eklenti Elementor Web Site Builder olacaktır. Bu ücretsiz eklenti ile oldukça kolay şekilde istediğiniz özelliklere sahip bir site oluşturabilirsiniz.

Bu eklentiler sayesinde içerik yönetimi, arama motoru uyumluluğu ve görsel dokunuşlar gibi pek çok özellik; profesyonel destek almaksızın oldukça kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Web Sitesine Ziyaret Çekmek İçin SEO Eklentileri

Web sitesi trafik artışı için birçok eklenti bulunmaktadır. Bu eklentiler ile sitenizin optimizasyon işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz gibi; arama motorlarında da hangi seviyede olduğunuzu değerlendirmenize olanak sağlayacak verilere ulaşabilmeniz mümkün olacaktır. Eğer web sitenizi ziyaret eden kullanıcı sayısını artırmak istiyorsanız, bu eklentileri kullanabilirsiniz.

 • All In One SEO Pack: İsminden de anlaşılacağı üzere bu SEO eklentisi ile sitenizi optimize edecek bütün araçlara sahip olabilirsiniz. 3,5 milyondan fazla yüklenme sayısına sahip olan eklenti ile Google Analytics entegrasyonu yapabilir ve site haritası çıkarabilir, meta etiket otomasyonu gerçekleştirebilir ve tehlikeli botları engelleyebilirsiniz.
 • SEO Squirrly: Kullanıcı dostu olan bu eklenti, SEO konusunda uzmanlığa sahip olmayan kişiler için tasarlanmıştır. Gerçek zamanlı şekilde çalışan Squirrly, siz siteniz için içerik yazarken SEO açısından işe yarar öneriler sunacaktır. Diğer eklentiler ile uyumlu şekilde çalışır ve SEO ayarlarınızı değiştirmez.
 • Jetpack: Sitelerinizin günlük ziyaretçi sayısını tek bir panelden kontrol etmek istiyorsanız Jetpack sizin için doğru bir çözüm olacaktır. Sitenize bu eklentiyi entegre etmeniz halinde sosyal medya paylaşımlarından güvenliğe kadar birçok özelliği ücretsiz şekilde kullanabilirsiniz.

Son olarak sitenizin güvenliğinin de hayati bir öneme sahip olduğunu tekrar hatırlatalım. Sitenizi saldırılardan korumak için mutlaka gerekli güvenlik önlemlerini almanız gerekmektedir. Wordfence Security eklentisi ile sitenizin güvenliğini oldukça kolay ve etkili bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

E-Ticaret Sitesinin SEO’su Nasıl Yapılır?

Sanal dünyada da satış yapmak ve işlerinizi büyütmek istiyorsanız E-Ticaret SEO olmazsa olmaz konuların başında gelmektedir. Alışveriş yapmak isteyen birçok müşteri, arama sonuçlarında çıkan siteler arasında gezmektense en üstte çıkan siteleri tercih etmekte ve alışverişlerini de bu siteler aracılığı ile gerçekleştirmektedir.  Yani, E-Ticaret sektörüne giriş yapmayı planlıyorsanız veya hali hazırda bir E-Ticaret sitesi sahibi iseniz; mutlaka ama mutlaka SEO çalışması yapmanız gerekmektedir. Aşağıda vereceğimiz öneriler temel SEO çalışmaları olup; daha büyük bir başarı elde etmek istiyorsanız, profesyonel bir SEO desteği almanız gerekmektedir.

 • Site hızı SEO için oldukça büyük bir öneme sahiptir. Sitenizin hızını her zaman optimize edin.
 • Sitenizin URL yapısına dikkat edin.
 • Sitenizde bulunan görsellerin optimize edildiğinden emin olun.
 • Anahtar kelime analizi ve rakip analizi gerçekleştirin.
 • 404 hatası veren sayfalarınızı mutlaka tespit edin ve sorunları giderin.
 • Mobil uyumluluk günümüz için büyük bir öneme sahiptir. Sitenizin mobil uyumluluğunun yüksek olmasına özen gösterin.

Dediğimiz gibi bu yöntemler temel SEO uygulamaları olmaktadır. Eğer rakiplerinizin önüne geçmek ve işlerinizi büyütmek istiyorsanız, profesyonel bir destek almanız oldukça etkili sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. WNM Yazılım olarak; müşterilerimize profesyonel WordPress SEO Uzmanı desteği sağlamaktayız. Bizimle iletişime geçerek sunmuş olduğumuz SEO danışmanlık hizmetlerimizin kapsamı hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Paylaş
Öne çıkan web sitesi tasarım çalışmalarımıza bakın
1.000’den fazla müşteri için oluşturduğumuz güzel web sitelerinden bazılarına göz atın.
WordPress desteği ve bakımı sunuyoruz
WordPress uzmanlarından oluşan ekibimiz tarafından desteklenen planlarla devam eden bakımın stresinden kurtulun.
Google Değerlendirme Notu
5.0
207 yoruma göre
js_loader