SEO

Alan Adı (Domain) Otoritesini Arttırmanın 5 Etkili Yolu

Web sitesi hızının arttırılması günümüzde önemli bir rol oynamakta ve kullanıcıların bu alandaki beklentileri hızla artmaktadır. Alan adı otoritesini arttırmanın 5 yolu ile ilgili gerekli bilgiye sahip olduğunuzda kullanıcılarınız web sitenizde bulunana ürün, hizmet veya bilgilere hızlıca ulaşabilecektir.

Peki Domain otoritesi nedir? Arama motorunda bir web sitesi taraması yapıldığında, ilgili siteler arasında web sitesinin ne kadar önde olacağını belirleyen bir Google uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde web sitenizde bulunması gereken birtakım içerikleri ve özellikleri geliştirerek arama sonuçlarında ulaşılabilirlik hızınızı arttırır. Bu sayede web siteniz kendi alanında en hızlı ulaşılan ve en yaygın kullanım hacmine sahip web sitesi konumuna gelir.

Domain Otoritesi Ne İşe Yarar?

Google’da yükleme hızınızın o web sitesinin arama motoru sonuç sayfalarındaki yerini etkilediği kesin bir konudur. Bu nedenle Google’da kullanıcıların web sitesinden memnun kalması ve o siteyi sıkça ziyaret etmesini sağlamak için DA değeri yüksek olmalıdır. Gerekli site gücü sağlandıktan sonra web sitesinin ne kadar farklı işlediğini ve ne kadar çok takip edildiği fark edilmektedir.

Domain otoritesini artırarak sitenizin ulaşılabilirliğini kolaylaştırır ve kullanıcılarınızın web sitesinden memnun kalmasını sağlarsınız. Bu sayede bir web sitesi kendi alanındaki sitelerden daha çok tercih edilir ve daha çok kullanılır hale gelecektir.

DA değeri yüksek olan web sitelerinde kullanım sırasında kopukluk yaşanmaz, sekmeler arası geçişler hızlı olur ve en önemlisi web sitesi içerisinde yapılacak olan her işlem hızlıca yapılır. Web sitesi kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu ziyaret ettiği web sitesinde hız aramaktadır. Bu nedenle de domain otoritesi ve DA değeri web sitesi kurulumunda önemli bir rol oynamaktadır. Sizde DA değeri ölçümlerinizi yaparak web sitenizin hızını öğrenebilir ve geliştirmeye başlayabilirsiniz.

Domain Otoritesi Nasıl Arttırılır?

Domain otoritesi kısaca, bir alan adının arama sonuçlarındaki gücü olarak nitelendirilmektedir. DA değeri ve site gücünün yükseltilmesi için birden çok yol bulunmaktadır. Bu konuyla ilgili gerekli yazılımları kullanmaya başladığınızda, kullanılan programlar web sitesi sahiplerini yönlendirecektir. Domain otoritesini arttırmak için birçok kişi genellikle site ismini uzatmaktadır.

Bu uzatma işlemi yapılırken site sahipleri 1 yıl üzerinden uzatma işlemini planlamaktadır. Esasında 1 yıllık uzatma işlemi Moz değerlendirmelerine göre olumsuz bir uygulama gibi görünse de aslında öyle değildir. Çünkü 1 yıllık uzatma işlemi sitenin en az bir yıl açık kalacağı imajını sağlamaktadır.

DA değeri arttırmanın bir başka yolu ise iç linkleme işleminin yapılması, web sitesine ulaşım sağlanması için belirli bağlantılar oluşturulmalıdır. Ancak bu bağlantılar oluşturulurken belirli kriterler göz önünde bulundurulmalıdır. Verilecek olan linklerin konuyla alakalı ve direkt ilgili olması büyük önem arz etmektedir. Arama motoru sıralamasında üst sıralarda çıkmak için mutlaka iç link vermeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Domain Otoritesi Yükseltmenin 5 Yolu

Domain otoritesinde sitenizin yükselmesinde 5 yok;

1.      İyi Bir Web Sitesi Planlamanız Olmalı

Web sitenizin hızını yükseltmeden önce doğru bir hosting firmasıyla çalışarak iyi bir hosting planı seçmekle başlanıyor. Web sitenizin içerikleri, kullanıcılara detaylı ve hızlı bilgiye ulaştıran bir web sitesi tasarımı ile DA değerinizi yükseltmeye başlayabilirsiniz.

2.      Ön Bellekleme Yapmalısınız

Bu uygulama sitenizin performansını arttırarak, sayfa içeriklerinin hazır ve kullanılabilir olmasını sağlamaktadır. Ayrıca sunucudaki sistem kaynaklarının yükünü de azaltmaktadır.

3.      İçerik Dağıtımı Ağı Kullanmalısınız

Web sitesini etkili kılmak ve DA değeri yükseltme yolları için yapılması gereken uygulamalardan biri de içerik dağıtımı ağı kurulmasıdır. CSS ve Java Script gibi uygulamaları kullanarak sitenizin dosyalarını kopyalayabilir ve belgelerini saklayabilirsiniz. Bu uygulamalar dünya çapında etkin olduğundan ziyaretçilere daha kolay ulaşmanızı sağlar.

4.      Görsellerinizi Optimize Etmelisiniz

Kaliteli görsel kullanımı, web sitenizin hızını arttırma konusunda önemli rol oynamaktadır. Görsellerinizin boyutunu ve kalitesini ayarlamak için grafik tasarım programlarını kullanarak işe başlayabilirsiniz.

5.      Test Yapın

Web sitenizin görünür olmasını ve içerik kalitenizi arttıracak test uygulamalarını kullanarak daha kaliteli içeriklerle daha web sitenizin DA değerini yükseltebilirsiniz.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Öne çıkan web sitesi tasarım çalışmalarımıza bakın
1.000’den fazla müşteri için oluşturduğumuz güzel web sitelerinden bazılarına göz atın.
WordPress desteği ve bakımı sunuyoruz
WordPress uzmanlarından oluşan ekibimiz tarafından desteklenen planlarla devam eden bakımın stresinden kurtulun.
Google Değerlendirme Notu
5.0
207 yoruma göre
js_loader