Blog

WordPress Uzmanı Olmak İsteyenlere 5 Öneri

Tüm dünyada popülaritesini koruyan ve gün geçtikçe kendisini geliştiren WordPress için, WordPress uzmanı olmak isteyen kişiler için 5 öneri.

Bir WordPress tasarım uzmanı, WordPress altyapısını derinlemesine bilen ve gerektiği durumlarda çözüm odaklı olabilen kişidir. Aynı zamanda “Wp uzmanı” ihtiyaçlarınızı doğru bir şekilde anlar ve bu ihtiyaçları profesyonel bir şekilde yönetir.

Neden Profesyonel Bir WordPress Uzmanı İle Çalışmalısınız?

WordPress kurulum hizmeti ile web sitenize uygun fiyatlarla başarılı projeler inşa edebilirsiniz. Hizmet vermek istediğiniz sektörün dijital platformlarda ilgi çekmesi, görünürlük sağlaması ve işleyişinin başarılı olması için mutlaka profesyonel bir WordPress uzmanı ile çalışmalısınız. Profesyonel bir uzman bu konuda size yardımcı olacak ve almak istediğiniz verimi en iyi şekilde almanızı sağlayacaktır. Eğer işinde planlı ve başarılı bir uzman ile çalışırsanız E-ticaret, site hızı geliştirme ve SEO gibi konularda da etkili bir verim alabilirsiniz.

WordPress alanında hizmet sağlayan birçok uzman vardır ancak işini severek yapan çok az sayıda uzman bulunmaktadır bu yüzden işini bilen ve severek uygulayan uzmanlar ile birlikte çalışmanız halinde sitenizde istediğiniz performansı en doğru şekilde elde edebilirsiniz.

Bununla birlikte, internete dair herkesin bilmediği ya da açıklayamadığı birçok şeyi bir WordPress uzmanı rahatlıkla size anlatabilir veya ortada bir problem olması halinde çözüm sunabilir. İşini bilen, çözüm odaklı ve işine büyük ilgi ile bağlı olan her WordPress uzmanından istediğiniz verimi alabilirsiniz. Profesyonel bir WordPress uzmanı ile çalışmak her zaman size olumlu etki sunacaktır.

Peki bir WordPress uzmanının sahip olduğu beceriler nelerdir? Uzman olmak için hangi becerilere sahip olmalısınız? Gelin birlikte inceleyelim.

5 Adımda WordPress Uzmanı Olma Tüyoları

WordPress uzmanı olmak için bazı yetkinliklere sahip olmalısınız. Bu yetkinlikleri sizler için 5 adımda topladık.

  1. HTML & CSS

HTML & CSS bilgisine sahip olmayan bir WordPress uzmanı hayal edemezsiniz. Çünkü bu iki terim WordPress’in iskeletidir. Köprü Dili Biçimlendirme Metni (HTML), web sayfası içeriklerini oluşturmaya ve yapılandırmaya yardımcı bir biçimlendirme dilidir. Basamaklı Stil Sayfaları (CSS) ise, web sayfalarında yazı tipi, boyut, renk ve doku gibi istediğiniz değişiklikleri ifade etmenizi sağlayan bir programlama dilidir. WordPress uzmanı olmak için bu iki yapıtaşı hakkında yeterli bilgiye sahip olmanız gerekmektedir.

 

  1. PHP

Hiper Metin Önişlemcisi (PHP), açık kaynak kodlu ve web tabanlı programlama dilidir. WordPress’in ana kodları PHP’dir. Sunucu tabanlı arka planda çalışır ve HTML’e gömülüdür. Web uygulamalarını geliştirme ve dinamik web sayfaları kurmak için kullanılır. Aynı zamanda PHP ile bir web sitesi hazırlamak hızlı ve zahmetsizdir.

 

  1. Javascript

Javascript kısaca web sitelerini işlevsel hale getiren yazılım dilidir. Önemi için basit bir örnek verelim; HTML’i bir iskelet gibi, CSS’i de bu iskeletin kası olduğunu düşünelim ancak Javascript kası geliştirebilmek için kullanılan güçtür. Bu yüzden çok önemli bir web yazılım dilidir. Chrome, Firefox ve Safari gibi web tarayıcıları çok sayıda Javascript desteği içermektedir. Dinamik web sayfalarını oluşturmak için destek vermektedir. Javascript dinamik web arayüzleri yapabilir. Örneğin, bir butona bastığınızda ne yapılmasına dair otomatik tamamlama gibi işlemleri Javascript yapar. Bu önemli yazılım dilini de bir WordPress uzmanının bilmesi gereklidir.

 

  1. Yeterli Düzeyde İngilizce Bilgisi

Evrensel bir dil olan İngilizce diline hâkim olmak ve yeterli düzeyde bilmek birçok sektörde olduğu gibi bilişim sektöründe de önem taşımaktadır. WordPress ile herhangi bir problem yaşadığınızda Türkçe kaynaklar her zaman yeterli olmayacaktır bu yüzden İngilizce kaynakları da araştırarak pek çok bilgiye kolayca erişebilirsiniz. Araştırma yapabilme, bilgileri kavrayabilme ve uygulama noktalarında İngilizce bilmek işlerinizi kolaylaştıracaktır.

Bununla birlikte, günümüz şartlarında İngilizce bilmenin pek çok avantajı vardır. Yurtdışında WordPress’e dair iş yapabilir ve oradaki kullanıcılar ile iletişim kurabilirsiniz.

 

  1. Temel düzeyde SEO bilgisi

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), web sitenizin arama motorlarında üst sıralarda çıkmasına yardımcı olur ve site içi, site dışı optimizasyonlarda önemli ölçüde web sitenize katkı sağlar. Bir WordPress uzmanının temel düzeyde SEO bilgisinin olması ve bunun eklentilerine hâkim olması alanında daha profesyonel iş çıkarmasına olanak sağlayacaktır.

5 adımda anlattığımız WordPress uzmanı olma tüyoları ile dijital dünyada siz de yerinizi ayırabilirsiniz.

Bir Freelance WordPress Uzmanını Nasıl Bulabilirsiniz?

WordPress uzmanlarının çoğu freelance modelinde çalışmayı sever. Esneklik, web geliştirici meslekler için önem taşımaktadır. Kendi sitenizi oluşturmak ve tasarlamak için bir freelance WordPress uzmanı yazılımcısından kolayca destek alabilirsiniz.

Bir freelance Wp uzmanını bulmak için belli başlı platformlar mevcuttur. Güvenilir ve yabancı bir platform olan Fiverr, yurtdışı freelance çalışmalar için ideal ve popüler bir sitedir. Aynı şekilde yurtdışı yerine yurtiçinde de freelance çalışmalarınız için Bionluk gibi platformları kullanabilirsiniz. Ancak, güvenirlik sitenizin profesyonelliği açısından çok önemlidir bu yüzden yetkinliğine ve profesyonelliğine güveneceğiniz bir freelance uzmanıyla çalışmanızda fayda vardır. Bu süreçte sitenizi devamlı geliştirecek ve iyileştirecek freelance uzmanına ihtiyacınız olacak.

Yetkin ve güvenilir WordPress uzman kadrosu ile çalışıyoruz. Siteniz için gerekli olan her şeyi analiz ediyoruz ve tasarlıyoruz hadi bizimle iletişime geçin detayları konuşalım.

Profesyonel Bir WordPress Uzmanı Maaşları Nedir?

Günümüzde yükselmekte olan meslekler arasında WordPress uzmanlığı yer almaktadır. Dijitalleşen ve internetin son derece önem kazandığı bu günlerde bilişim alanındaki meslekler ortaya çıkmaktadır. Kendisini bu alanda yetiştirmiş ve yetkinlik kazanmış WordPress uzmanı kişilerin arama motorlarında yer alan bilgilere göre ortalama olarak kazandıkları maaş miktarı 6.000 TL ile 10.000 TL arasında farklılık göstermektedir.

Ancak WordPress uzman maaş miktarları bir şirkete bağlı olarak ya da freelance WordPress uzmanı olarak çalışan kimseler arasında da farklılıklar göstermektedir.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Öne çıkan web sitesi tasarım çalışmalarımıza bakın
1.000’den fazla müşteri için oluşturduğumuz güzel web sitelerinden bazılarına göz atın.
WordPress desteği ve bakımı sunuyoruz
WordPress uzmanlarından oluşan ekibimiz tarafından desteklenen planlarla devam eden bakımın stresinden kurtulun.
Google Değerlendirme Notu
5.0
207 yoruma göre
js_loader