WordPress

WordPress Kullanmanın Avantajları Nelerdir? Neden WordPress Kullanmalıyız?

Özellikle internet sitelerinin vazgeçilmezi olan WordPress’i internette aratırken kendimize sorduğumuz en temel soru, ‘Wordpress kullanmanın avantajları nelerdir?’ oluyor. WordPress en kaba tabirle, hiçbir yazılım bilgisine sahip olmadan site kurmanıza yaracak ve beraberinde yönetmenizi sağlayacak hazır bir şekilde kodlanmış yazılımdır.

Tamamen ücretsiz olan bu yazılımın kullanımı da oldukça basittir. Eğer site taşımak ya da site tasarım gibi işlerle uğraşıyorsanız, WordPress sizler için vazgeçilmez olacaktır. Bugünkü yazımızda WordPress’in kurulumundan ziyade web sitemizi WordPress ile tasarlatmalı mıyız? Ne denli bizlere yarar sağlar? Tüm bu sorulara yanıtıyla beraber detaylarla yazımızda buluşalım.

Sitemizi WordPress İle Tasarlatmak Yararlı Mıdır?

Eğer bir web sitesine sahipseniz, ilk işiniz kuşkusuz tasarım olacaktır. Bunun için birden fazla seçenek olsa da WordPress tasarım aralarında açık ara en iyisidir. WordPress ile birlikte dakikalar içinde bu tasarıma ulaşmanız mümkün. Maliyet, zaman vb. unsurlardan düşünüldüğünde web sitenizi WordPress ile tasarlatmak mantıklı bir karar olacaktır.

Ayrıca kod bilgisine sahip olanları da yakında ilgilendiriyor! Kod bilginiz hali hazırda bulunuyorsa WordPress içerisinde kod yazabilir ve bu kodu istediğiniz doğrultuda düzenleyebilirsiniz. Peki ya yararlı olmasının başka ne gibi kanıtı var? Derseniz yazımıza sizler için WordPress içerisinde yer alan yararlı eklentilerden bazılarını yazımızın daha bilgilendirici olması için ekliyor olacağız.

İşte o yararlı eklentilerden bazıları;

  • Yoast SEO (SEO Eklentisi)

 

Hepimizin de bildiği gibi bir web sitesi için mihenk taşı arama motorudur. Arama motoru en uygun hale getirme anlamını karşılayan SEO, arama motorunu düzenleyerek sizi en üst seviyelere çıkarır. Tam da bu nokta WordPress’in içinde bulunan Yoast SEO eklentisi devreye girer. Bu yararlı eklenti sayesinde arama motorlarında en üst seviyede artık kendinizi görebilirsiniz!

 

  • WP Fastest Cache (Önbellek Eklentisi)

Bir diğer yararlı eklenti olan önbellek eklentisi sayesinde, dosyalarınızı diske veya RAM’e depolanmasını işinde yardımcı olur. Bu eklentiyle birlikte geçmişte oluşturmuş olduğunuz, içerik veya dosyalar hızlı bir şekilde yüklenir. Web siteleri için hız son derece önemli bir unsur olduğundan bu eklenti çok işinize yaracak.

Site Tasarımlarında WordPress’in Faydaları

Yazımızın başından beri bahsettiğimiz gibi her yönden vazgeçilmezi olacak WordPress’in faydalarını ayrı bir başlık altında toplamak istedik. Gelin hep beraber şöyle bir bakalım.

Kullanım Basitliği

Yazımızın giriş kısmında da değindiğimiz üzere, WordPress’ in birincil faydası; kesinlikle kullanımının oldukça basit oluşudur. Kişisel sosyal medya hesabınızı nasıl kolayca yönetebiliyorsanız, aynı şekilde yönetim sağlayabilirsiniz. Web tasarım şirketi tarafında size verilen kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapmanız mümkün. Sonrasında dilerseniz bir saatlik kadar olan eğitim videosunu izleyip daha geniş bilgiye sahip olabilirsiniz.

Tasarımda Kolayca Oynama Yapabilme

Diğer web tasarım altyapılarında bu işlem oldukça zaman alıyorken, WordPress’de bu işlem tam tersidir. İçerikleriniz düzenini hiç bozmaksızın web sitenizi baştan sona düzenleyebilirsiniz.

Eklentilerle Her Şey Olduğundan Daha İyi

Eklentilerden bazılarına yazımızda yer verdik. Göründüğü üzere eklentiler web sitesi için olabildiğince olanak sunuyor. Diğer altyapılarda eklentiler için kod bilgisi isterken, WordPress’de işler böyle yürümez. Eklentiler kolayca ulaşabilir ve web sitesi tasarımı için en uygun eklentiyi kod bilginiz olmaksızın kullanabilirsiniz.

Google İle Tamamen Uyumlu Olması

Sadece Google ile değil neredeyse tüm arama motorlarına uyum sağlayan WordPress, kelimenin tam anlamıyla bir arama motoru dostudur. Arama motoruna uyumluluk sayesinde rakiplerinizden hep bir adım öndesiniz!

Açık Kaynak Kodu

WordPress açık kaynak kodu olan bir altyapı sistemidir. Açık kaynak kodundan kastımız, altyapısı sadece bir şirkete veya bir insana bağlı değildir. Bu sayede sürekli gelişime açık olmakla beraber teknolojiyi yakından takip eder.

Sitemi WordPress’e Taşımalı Mıyım?

Tüm bu söylediklerimizden sonra bu sorunun cevabı hiç kuşkusuz evet olacaktır. Kullanımından tutun da maliyete kadar birçok yararı olan bu sistemi denemek isteyeceksiniz. Sizler de web sitenizi bir adım öne taşımak isterseniz bizlere ulaşın!

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Öne çıkan web sitesi tasarım çalışmalarımıza bakın
1.000’den fazla müşteri için oluşturduğumuz güzel web sitelerinden bazılarına göz atın.
WordPress desteği ve bakımı sunuyoruz
WordPress uzmanlarından oluşan ekibimiz tarafından desteklenen planlarla devam eden bakımın stresinden kurtulun.
Google Değerlendirme Notu
5.0
206 yoruma göre
js_loader