WordPressWordPress Eklentileri

WordPress Kırık Linkler Nasıl Düzeltilir?

4 Yorum

PR değeri yani sayfaya verilen rakamsal olarak değeri son güncellemeleri ile beraber tarihe karıştıran Google; siteye genel olarak değer vermek yerine sayfa sayfa değer vermeyi daha uygun bulmuştur. Sayfaya verilen değeri oluşturan en büyük niteliklerden en önemli faktörler arasında link yapıları ve link inşası yer almaktadır.  Domain Otoritenizi arttırmak için bu bağlantıya gidin.

Kırık link tespiti de bu aşamada önemli faktör olarak rol oynamaktadır. Bu sebeple oluşturduğunuz içerikler içerisinde kırık bağlantı tespiti yapmanız kesinlikle şarttır ! Sadece SEO için değil sayfanızın reklamını bile verirken kırık link faktörünü göz önünde bulundurarak hareket etmelisiniz.

Sayfaya verilen değeri oluşturan en büyük niteliklerden en önemli faktörler arasında link yapıları ve link inşası yer almaktadır. Kırık link tespiti de bu aşamada önemli faktör olarak rol oynamaktadır. Bu sebeple oluşturduğunuz içerikler içerisinde kırık link tespiti yapmanız kesinlikle şarttır ! Sadece SEO için değil sayfanızın reklamını bile verirken kırık link faktörünü göz önünde bulundurarak hareket etmelisiniz.

WordPress Kırık Link Tespiti Nasıl Yapılır ?

WordPress sisteminin en yararlı özelliklerden ve tercih edilen pozitif yanlarından birisi; eklentilerin bir çoğunun ücretsiz olması ve kolay şekilde kurulabilir olmasıdır. Kırık link tespiti işlemleri için de eklenti kullanarak site içerisinde geçersiz bağlantıları rahatlıkla tespit edebilirsiniz.

https://tr.wordpress.org/plugins/broken-link-checker/

Belirlenen eklentiyi kurarak içerikler üzerinde ki geçersiz bağlantıları kolay şekilde belirleyebilirsiniz.

Eklentisiz Kırık Link Tespiti

Eklenti olmadan kırık link tespiti yapmak istiyorsanız o halde iki farklı yöntem üzerinden bu işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Fakat biraz vakit açısından problem yaşayabilirsiniz. Sabırla tespit ettiğiniz bağlantıları yeni içeriğe yönlendirmeniz İnternet sitesinin sağlığı açısından daha güvenli hale gelecektir.

  • Search Console giriş yapınız
  • > İnceleme yapacağınız İnternet sitesine tıkladıktan sonra
  • > Tarama
  • > Tarama hataları sekmesinden bulunmayan sayfaları inceleyebilirsiniz.
  • Bağlantıyı yönlendirdikten sonra Düzeltildi seçeneğini işaretleyiniz.

İşlemler Bittikten Sonra,

Bu aşamaların tamamının tek amacı kullanıcıların geldiği trafik (direkt, sosyal medya, arama motoru) üzerinden içerikle karşılaşmasını sağlamaktır. Fakat burada önemli olan diğer ayrıntı ise silinen içerikle yeni içeriğin birbirine benzer şekilde olmasıdır. Yani ayakkabı satın almak isteyen ziyaretçinin karşısına film sitesi çıkması; yönlendirme yaptığımız sayfanın hiçbir önemi olmadığının kanıtıdır. Şimdi burada sorulacak bir diğer soru ise şu;

404 not found free psd e4

İnternet sitesinin tamamını 301 ile yönlendiriyorum ve yeni İnternet sitesi arama sonuçlarında gelişme sağlıyor. Silinen içeriği alakasız bir sayfaya yönlendirmek içeriğin sıralamasına etki eder mi?

Eski içeriğin silinip yeni içeriğine yönlendirme işlemini; ziyaretçinin doğru içeriğine yönlenmesi için gerçekleştirmekteyiz. Bu durumda silinen içeriğin kalite puanını da yeni içeriğe aktarmaktayız. Fakat gelen ziyaretçi karşılaşmak istemediği içerikle karşılaşır ve hemen çıkarsa bu durumda gelecek yeni puanda zamanla düşecektir. Yani yönlendirme yapmamızın pek de önemi kalmayacaktır. Kalıcı olarak çözüm ulaştırmak istiyorsanız yönlenecek yeni içeriğin de alaka düzeyinin benzer olması gerektiğini unutmamalısınız!

Yönlendirmeyi Nasıl Gerçekleştireceğim?

Yönlenme işlemi bir çok şekilde gerçekleşebilir. Fakat en ideal yönlendirme şeklini sizlerle paylaşalım;

Ziyaretçinin bilgisi dahilinde olan yönlendirmeler her zaman daha sağlıklıdır.

  • Meta tag ile yönlendirme: Sayfa içeriğinin herhangi bir kısmına yönlendirme kodu koyarak içeriği farklı sayfaya yönlendirebilirsiniz.
  • Eklenti ile yönlendirme: WordPress 301 Yönlendirme makelesi yardımıyla WordPress kırık link yönlendirme işlemini saniyeler içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.
Paylaş

4 Yorum. Yeni Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Öne çıkan web sitesi tasarım çalışmalarımıza bakın
1.000’den fazla müşteri için oluşturduğumuz güzel web sitelerinden bazılarına göz atın.
WordPress desteği ve bakımı sunuyoruz
WordPress uzmanlarından oluşan ekibimiz tarafından desteklenen planlarla devam eden bakımın stresinden kurtulun.
Google Değerlendirme Notu
5.0
207 yoruma göre
js_loader