Web Tasarım

İyi Web Tasarım Firması Nasıl Bulunur?

İyi web tasarım firması bulmak sanıldığı kadar kolay değildir. Bazı sözde “web tasarım ajansları” sizi kandırabilir ve zarara uğramanıza neden olabilir. Biz bir web tasarım ajansı olarak sizin en iyi hizmeti aldığınıza emin olmak istiyoruz. Bu nedenle dikkat etmeniz gereken bazı kriterleri sizin için listeledik.

Unutmayın, bir işi yapmaktan daha önemli bir şey varsa o da işi en iyi şekilde yapmaktır!

Bütçenizi belirleyin

Bütçenizi bilin, çünkü belirsiz bu bütçeyle sağlayacağınız anlaşmalar sizi zor durumda bırakabilir. Bu durumda ne kadar yüksek bütçe ayırırsanız o kadar geniş bir seçim şansına sahip olacağınızı da belirtebiliriz. Ancak en pahalı en iyisi veya en ucuzu yeter anlayışının doğru olmadığını da aklınızda bulundurun. Bütçenizin isteklerinizi karşılayacak kadar olması yeterlidir. En ucuz şekilde yapmaya çalışırsanız sonucunda bazı kayıplar yaşamanız olasıdır.

Fiyat Araştırması Yapın

Bütçenizi belirledikten sonra size gelen fiyat tekliflerini değerlendirin. Size uygun olan hizmet kapsamını bu adımda belirleyin ve bu hizmet için istenilen ücretleri değerlendirin. Web tasarım ajanslarından bazıları fiyat politikasını yayınlamakta sakınca görmezler ve şeffaftırlar. Bu da sizin için daha çok güven yaratan bir ortam oluşturur. Bir de bunun yanında fatura kesilmesine özen gösterin. Elinizde somut bir belge olması aynı zamanda yasal haklarınızı da korur.

Verdiğiniz Paranın Neyin Fiyatı Olduğunu Araştırın

Bir bedel karşılığında bir hizmet alırsınız. Ancak bazen aldığınız hizmet ile verdiğiniz bedel birbirini tutmayabilir. Paranızı ne için harcadığınızı bilmeye hakkınız var. Bu hakkı arayın. Fiyat teklifi sizin isteklerinizi göz önünde tutularak gelmelidir.

Geçmiş Çalışmalarına Bakın

Çoğu web tasarım firmasında referansları yani geçmiş müşterileri görüp öğrenmeniz kolaydır. Bu referanslar da sizin alacağınız hizmetin bir çeşit teminatı olarak görünür. Referanslarda gördüğünüz işler arasında sizin de olacağınızı unutmayın. Bizim referanslarımızı da Referanslar sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Muhatabınızı Öğrenin

Web sitenizin kime emanet olduğunu öğrenin. Bu şekilde gelişmeler hakkında detaylı bilgi ve isteklerinizi direkt iletebileceğiniz bir muhatabın olması size güven verecektir. Muhatabınızın iletişim şekli de bir o kadar önemlidir. Web sitenizi tasarlarken sizi bir müşteri olarak değil, bir iş ortağı olarak görmelidir. Çünkü gidişatı sizinle kuracağı iletişim belirleyecektir. Bu konuda bazı sıkıntılara rastlamanız belirlediğiniz hedefleri ıskalamanızı sağlayacaktır.

Teknik Destek Hizmetini Sorgulayın

İnternet sitesi yapılıp size ulaştığı zaman maalesef her şey bitmiyor. Bu durumda ihtiyacınız olduğu zaman ulaşabileceğiniz bir web tasarım ajansıyla çalışmak işinizi kolaylaştıracaktır.

Web Sitenizin Sonraki Sorumluluklarının Kime Ait Olacağını Öğrenin

Bazı web tasarım şirketleri internet sitenizi size teslim ettikten sonra ortadan kaybolabilir. İyi bir internet sitesinin var oluşunun geniş bir zaman istediğini unutmayın. Bu konuda yalnız kalmak size epeyce zor durumda bırakacaktır. Bu nedenle web sitenizdeki güncellemeleri kimin yapacağını öğrenin. Biz size sitenizi teslim ederken %100 Türkçe yönetim paneli ve site hakkında geniş kapsamlı bilgi de veriyoruz. Bu şekilde güncellemeleri rahatça yapabildiğiniz bir ortam hazırlıyoruz.

Sitenizin Barındığı Hosting Firmasını Değiştirip Değiştiremeyeceğini Sorun

Sitenizin barındığı hosting firması da sitenizin güvenliği için önemlidir. Bu barınma hizmeti sağlayıcılardaki bilgilerin güvensiz ellerde olması web siteniz için çok kötü sonuçlara yol açabilir. Dolayısıyla buradaki yönetim hakkının sizde olmasına özen gösterin.

Ulaşılabilir Hedefler Belirleyin

Sitenizin hemen elinizde hazır bir şekilde olmasını istersiniz elbette. Ancak istediğiniz şeylerin mümkün olup olmadığını da bilmelisiniz. Standart basit bir sitenin hazır olması ortalama 2 hafta sürer. Bu süre ile kriterlerinizi karşılaştırıp makul bir zaman belirleyebilirsiniz.

Son Olarak Size Uygun Olan Web Tasarım Şirketini Seçin

Belirlediğiniz kriterler sonucunda ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun olan web tasarım ajansını bulabilirsiniz. Ayrıca aklınızda bulunan diğer soruları da gönül rahatlığıyla sorun. İyi bir web tasarım ajansı; ihtiyaçlarınıza, isteklerinize ve sorularınıza karşılık verebilen web tasarım firmasıdır.
Ayrıca birlikte çalışacağınız insanları ofis ortamında ziyaret etmeniz güveninizi tazeleyecektir. Ofisimizi İletişim sayfamızı ziyaret ederek bulabilirsiniz.

İyi web tasarım firması nasıl bulunur, sizin için anlatmaya çalıştık. Eğer bu yazıyı okuyorsanız belki çoktan bulmuşsunuzdur. 🙂

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Öne çıkan web sitesi tasarım çalışmalarımıza bakın
1.000’den fazla müşteri için oluşturduğumuz güzel web sitelerinden bazılarına göz atın.
WordPress desteği ve bakımı sunuyoruz
WordPress uzmanlarından oluşan ekibimiz tarafından desteklenen planlarla devam eden bakımın stresinden kurtulun.
Google Değerlendirme Notu
5.0
206 yoruma göre
js_loader