WordPress

İnternet Sitesi Kurma Maliyeti Ne Kadar?

İnternet sitesi kurma maliyeti firmaya göre değişiklik gösterse de minimum web sitesi maliyetlerini sizin için derledik. İşte 2022 internet sitesi maliyetleri.

İnternet sitesi kurmak istiyorsanız ve bu konuda yeterli bilgiye sahip olmadığınızı düşünüyorsanız bir web tasarım şirketi ile anlaşmanız gerekir. Eğer iyi bir web sitesine sahip olmak istiyorsanız bunun maliyeti ortalama 2000 TL’dir. Alacağınız ekstra hizmetler ve birçok kriter de bu maliyetin belirleyeceği unsurlarıdır.
İyi bir web tasarım firması sizin zaman ve uzun vadede para kaybınızı engeller.. Buna bağlı olarak internet sitenizi en iyi şekilde kurmak için gereken maliyeti düşünüyor olabilirsiniz. Biz de bu maliyeti belirlemek ve sizin en iyi web tasarım hizmeti almanızı sağlamak için belirli kriterleri sıraladık. Bu kriterler iyi bir web tasarım firması ile olumlu bir sözleşme sağlayabilirsiniz. O zaman hemen başlayalım.

Unutmayın, bir işi yapmaktan daha önemli bir şey varsa o da işi en iyi şekilde yapmaktır!

2022 Yılında Bir Web Sitesi Kurmak Ne Kadar?

2022 yılında bir internet sitesi oluşturmak için ödeyeceğiniz ücreti öğrenmek için bazı değişken ücretleri hesaplamak gerekir. Temelde ortalama 5 kalemden oluşan maliyetlerin çoğu kur oranlarıyla direkt olarak bağlıyken bazıları ise sabit ücretlendirmelere tâbidir. Sonuç olarak basit bir web sitesi oluşturmak için ödemeniz gereken minimum tutar 1500 Türk Lirasından başlayacaktır. Ancak profesyonel ve uzun soluklu olacak bir web sitesi için sağlam bir temel oluşturulmalıdır. Bu da yine ortalama 2500 Türk Lirasına mâl olacaktır. Gözünüzde büyütmeyin dolar kuruna bölünce bayağı düşük bir sayı çıkıyor. 🙂

Web Sitesi Ne Kadara Mâl Olur?

Web sitesi ne kadara mâl olur diye düşünüyorsanız size birkaç maddede bu kalemleri anlatacağız. Öncelikle yıllık olarak sahip olabileceğiniz Hosting ve Domain hizmetlerini inceleyelim.

Domain

Domain, internet sitenizin arama çubuğunda görünen adıdır. Bu hizmeti yıllık olarak da alabilirsiniz. Ya da belirli periyodlarla yenilemek isteyebilirsiniz. Domain maliyeti ise yıllık maks. 10 Dolar’a mâl olur. Her sene yenilemelisiniz. (Dolar olarak belirtmemizin sebebi bu hizmetin dolar üzerinden hesaplanmasıdır.)

Hosting

Web sitenizin barınma hizmeti sağlayıcısıdır. Bu hizmeti de yıllık olarak alabilirsiniz. Hosting firmanız sizin uzun vadeli düşünmeniz gereken bir konudur. Ucuz bir hosting şirketinde barınan sitenizin çalınması daha kolay olur. 1200 TL’ye size sağladığımız hosting hizmetinin kolay kullanılabilir ve orijinal olması bir deyişle geleceğe yatırımınızdır.

Yabancı Dil Desteği

Sitenizin yurt dışında da ziyaretçileri varsa yabancı dil desteğine ihtiyacınız vardır. Ücretsiz bir şekilde Google’ın sağladığı çeviri hizmetini kullanabilirsiniz ancak bu çeviriler her zaman doğru bir şekilde olmayabiliyor. Bu nedenle profesyonel çevirmenlere ek ücret ödemeniz gerekir. Aynı zamanda yabancı dilde yazılan bu içeriklerin sitenize yerleştirilmesi de 1000 TL’ye tarafımızdan yapılıyor.

Web Sitesi

Geldik işin en incelikli noktasına… Tamamen sizin isteğinizle şekillendirilecek bir web sitesi için mutlaka iyi bir bütçe ayırmalısınız. Standart ve basit fonksiyonlu web siteleri için ödeyeceğiniz düşük ücretler sizi yanıltmasın. Siz tamamen size özel bir web sitesini hak ediyorsunuz. Bunun için minimum ayırmanız gereken tutar 1000 TL’dir ancak üst limit yoktur.
Üst limiti ise istek ve ihtiyaçlarınız belirler. Dolayısıyla ucuz veya pahalı bir web sitesi aramayın. Sizin için hazırlanmış, size en çok yakışan internet sitesini yapan web tasarım ajansını arayın. Telefon numaramıza İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 🙂
Detaylı bilgi için ofisimizi ziyaret edebilirsiniz ya da hemen şu anda Fiyat Teklifi Al.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Öne çıkan web sitesi tasarım çalışmalarımıza bakın
1.000’den fazla müşteri için oluşturduğumuz güzel web sitelerinden bazılarına göz atın.
WordPress desteği ve bakımı sunuyoruz
WordPress uzmanlarından oluşan ekibimiz tarafından desteklenen planlarla devam eden bakımın stresinden kurtulun.
Google Değerlendirme Notu
5.0
207 yoruma göre
js_loader