WordPress

WordPress yazı editörü sorunu ve çözümü

7 Yorum

WordPress Yazı Editörü Sorunu ve çözümü Adımlar

Çözüm Denemesi – 1

Öncelikle bu sorun Wp-Config.php dosyasınından kaynaklanabilir. Buraya ekleyeceğiniz aşağıdaki kod satırları sorununuzu çözebilir. İlk olarak deneyebileceğiniz yöntemlerin başında bu geliyor. Ko yapısını bozmadan FTP den girip Wp-Config.php dosyanızı alın ve bilgisayarınızda yedekleyin. Sonrasında aşağıda kodları define tanımlamalarının hemen altına ekleyin, kaydedin ve FTP den tekrar hosting’ e girip üstüne kaydedin.

define( ‘CONCATENATE_SCRIPTS’, false );
define( ‘COMPRESS_SCRIPTS’, false );
define( ‘SCRIPT_DEBUG’, true );

Çözüm Denemesi – 2

Eğer bu sorunu çözmede Çözüm Denemesi – 1 sizin için bir sonuç oluşturmadıysa 2.çözüm denemesini denemelisiniz. Burada size aslında yanlışlıkla bile olsa yapmış olabileceğiniz hatalı bir işaretlemeyi hatırlatacağız. wp-admin panelinden giriş yaptığınızda En Üst Sağ Köşede kullanıcı adınızın üzerine gelin ve “profili düzenle” ye bir kez tıklayın.

wordpress yazi editoru sorunu

Ardından karşınıza gelecek olan ekranda Görsel düzenleyici “Yazarken görsel metin editörünü kullanma” kutusunu işaretleyin ve profili güncelleyin. Aslında bu ayarlama, görsel metin editörü kullanamayan WordPress yöneticileri içindir. Bazen burada yaptığımız düzenlemenin farkında olamayabiliyoruz. Şahsen ben metin edötürünü kullanmayı tercih ediyorum. Ancak asıl sorun hem Görsel hem de Metin editöründeki araç çubuklarının görüntülenmemesi ise Çözüm Denemesi – 3 adımına geçmeniz gerekiyor.

wordpress yazi editoru sorunu 2

Çözüm Denemesi – 3

Burada yukarıda bahsettiğimiz gibi hem ortam ekle butonunuz çalışmıyor hem de araç çubuklarınız kaybolmuşsa yapmanız ayarlamalar var. Şahsen benim sorunumun bu olduğunu az önce farkettim ve sorunu çözdüm. WordPress’ te kullandığınız bazı eklentiler yazı editörü bozuyor. Hatta şunu farkettim. Eklentiyi ilk kurduğumda sorun yoktu. Ardından WordPress güncellemesini yükledim ve bu sorun öyle oluştu. Yani yeni WordPress sürümü ve eski eklentinin aralarının limoni olması bizim yazı editörümüzü etkiliyor.

Peki hangi eklenti bunu yapıyor? Nasıl bulabiliriz? Eklentiler paneline giriniz. Oradan eklentileri teker teker etkisizleştiriniz. Her etkisizleştirme işleminden sonra yazı ekleme paneline girin ve yenileyiniz. Göreceksiniz sorun oluşturan eklentiyi pasif duruma getirdiğinizde sorun çözülecektir. Ben de Pie Register adındaki eklenti buna sebep oldu. Peki bu sorun oluşturan eklentiden vazmı geçelim? Bence 1-2 hafta bekleyin. Zaten eklenti üreticisi bunun farkına varıp ona göre güncellemeleri gönderecektir. Kolay gelsin.

Paylaş

7 Yorum. Yeni Yorum

 • kullandığım eklentinin görsel editörü bozduğunu farkettim. ama eklentiyi silemem . çünkü temanın ana eklentisi . o olmadan temanın anlamı yok. ne yapmam lazım

  Yanıtla
 • aynı sorunu yaşadım sabahtan beri sorunun nereden kaynaklandığını bulmaya çalışıyordum sizin yazınızı buldum sonunda çözümü çok basitmiş teşekkür ederim

  Yanıtla
 • ” Düzenleyici beklenmeyen bir hatayla karşılaştı.” bu hatayı alıp duruyorum. Yeni yazı ekleyemediğim gibi eski yazıda da hızlı düzenle ya da düzenle butonuna tıklasam da bir şey olmuyor. Klasik editör kurdum ancak onda da SEO dahil pek çok şey kaymış halde yazı ekleme kısmına giriş yapabiliyorum. Ayrıca bu klasik editör eklentisiyle zaman ayarlama kısmı kullanılamıyor. Yukarıdakilerin hepsini denedim sorun çözülmüyor

  Yanıtla
 • Merhabalar,
  Wordpress temalı sitede yazıyı yazdım, görsellerini ekledim. Ön izleme yapınca masaüstünde her şey normal gözüküyor. Fakat yazıyı yayımladıktan sonra yazılar görselin üzerine kaymış vaziyette. Görselleri kaldırınca da görselsiz bir içerik oluyor. Bu durumu nasıl çözebilirim?

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Öne çıkan web sitesi tasarım çalışmalarımıza bakın
1.000’den fazla müşteri için oluşturduğumuz güzel web sitelerinden bazılarına göz atın.
WordPress desteği ve bakımı sunuyoruz
WordPress uzmanlarından oluşan ekibimiz tarafından desteklenen planlarla devam eden bakımın stresinden kurtulun.
Google Değerlendirme Notu
5.0
207 yoruma göre
js_loader